ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У день Покрови Пресвятої Богородиці вшановується Матір Божа, яка є заступницею за рід людський. У народі цей день ще називають Свято Покрови або Третя Пречиста.

          За переказами, у 910 році Богородиця, осяяна небесним світлом й оточена ангелами та святими, з’явилася людям, які молилися у Влахернському храмі в Константинополі за визволення від ворогів, які оточили місто. На знак того, що бере народ під свою опіку, вона покрила людей у храмі чесним своїм омофором (грецьк. омофор – наплічник, довга широка тканина з хрестом, яку носять священики на богослужіннях). Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покрив у руках її блищав "краще за промені сонячні». Дивовижний покрив захистив місто: буря, яка піднялася в той момент, розкидала кораблі ворога, позбавивши мешканців Константинополя від смерті.

          В Україні особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею і покровителькою.

          На іконах Покрови зображений світлий образ Діви Марії, яка вкриває людство від ворогів. Пресвята Божа Матір, тримає свій світлий омофор. Її покров і захист простягається не тільки на людські тіла, а насамперед – на їхні душі. До ікони Покрови Пресвятої Богородиці звертаються, просячи про покровительство та захист від небезпек і негараздів.

          Департамент охорони здоров'я міської ради сердечно вітає з цим величним святом! Нехай душі наповняться любов’ю, щирістю й всепрощенням, нехай серця єднає незгасне світло віри і в усьому допомагає високе заступництво Божої Матері.