ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

14 жовтня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я.

Основна мета цієї події – привернення уваги людей до проблеми здоров’я дихальної системи, пропаганда здорового способу життя та проведення регулярних обстежень легенів та інших органів дихання.

Такі заходи сприяють виявленню захворювань легенів на ранній стадії і їх подальшому ефективному лікуванню. Адже легені - один з головних органів в людському організмі. Крім своєї основної функції – газообміну між атмосферою та кров’ю, вони служать для амортизації серця, оберігаючи його від ударів, захищають організм від респіраторних інфекцій (слиз бронхів містить глікопротеїни – муцин, лактоферрин, лізоцим, лактопероксидазу, з антимікробною дією та імуноглобулін-А), є резервуаром крові в організмі (обсяг крові в легенях складає близько 9% від загального обсягу), виконують функцію терморегуляції за рахунок випаровування води з поверхні альвеол в повітря; забезпечують повітряним потоком для створення звуків голосу тощо.

Спірометрія - визначення життєвого об’єму легень за допомогою спірометра. Спірометрію застосовують при профілактичних дослідженнях і з метою діагностики захворювань легень і серцево-судинної системи. Дослідження проводиться всім здоровим людям (у тому числі спортсменам) для визначення життєвої ємності легень; для визначення ризику розвитку захворювань легень: у курців; у працівників зі шкідливими умовами праці; перед хірургічним втручанням (операцією) для оцінки ступеня операційного ризику; при первинному обстеженні і наявності ознак хвороби - кашлю, хрипів, задишки, свистячого дихання; для діагностики захворювань легень, підбору терапії і подальшого спостереження в ході лікування для оцінки ефективності терапії; для отримання інформації про вплив інших захворювань на функції легень (наприклад, при хворобах серця, суглобів та ін.).

Основні фактори, які допоможуть уникнути захворювань легенів:

скажіть сигаретам «ні». Чим раніше ви відмовитеся від куріння, тим краще. Навіть якщо ви завзятий курець протягом багатьох років, ніколи не пізно кинути цю шкідливу звичку. Так ви зменшите ризик розвитку раку легенів багаторазово. Уникайте пасивного куріння. Для пасивних курців ризик виникнення онкологічних захворювань підвищується на 20-30%. Особливо шкідливе пасивне куріння для дітей.

Перевірте рівень радону в місці проживання. Радон – це радіоактивний газ. Буває так, що він через грунт проникає в будинок. Це важливий фактор ризику, адже безліч випадків раку легенів спровоковані саме його впливом.

Не контактуйте з азбестом. Особливо його потрібно уникати людям будівельних спеціальностей: електрикам, теслям і сантехнікам, які часто використовують азбест у своїй роботі.

Харчуйтеся збалансовано. Їжте якомога більше зелені, овочів і фруктів. Вживайте не менше 5 різних видів овочів і фруктів щоденно.

Департамент охорони здоров’я нагадує: щоб уникнути захворювань легень та різних ускладнень, пов’язаних з дихальною системою, потрібно зробити не так вже й багато: вести здоровий спосіб життя. При появі перших симптомів захворювання легенів звертайтеся до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.