ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День Білої тростини визнано Міжнародним ще в 1969 році в Коломбо (США), на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативи Міжнародної федерації сліпих.

День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу. «Толерантність, Рівноправність, Інтеграція» - ось головні слова Міжнародного дня Білої тростини.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році: у Брістолі (Великобританія) жив молодий фотограф на ім’я Джеймс Біггс, який після аварії втратив зір. Коли він став вчитися самостійно ходити по місту, зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір і вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але й всієї Європи, Америки, та ін. Біла тростина дає сліпим людям можливість вести повноцінне і незалежне життя, дозволяючи пересуватися вільно і безпечно. Взагалі тростина - це не тільки символ незрячих людей, це їх інструмент, їх «очі». Адже звук від удару палицею об тротуар або бруківку дозволяє незрячому почути навколишній простір і відчути «високі» перешкоди (будинки, дерева, стовпи, припарковані машини), ковзання тростини по поверхні дороги - визначити наявність «низьких» (бордюрів, сходинок, люків, ям).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі вражені сліпотою 36 мільйонів чоловік, ще 253 мільйони людей мають знижений зір. При цьому близько 65% всіх людей, які страждають від порушень зору - люди у віці 50 років і старше. Ця вікова група становить 20% населення світу. За останніми даними, в Україні нараховується понад 300 тисяч незрячих.

В місті Запоріжжя майже 5000 пацієнтів щороку отримують стаціонарну офтальмологічну допомогу в КНП «Міська лікарня №3» ЗМР, в якому функціонує відділення на 70 ліжок та КНП «Міська лікарня №9» ЗМР з відділенням на 40 ліжок. На базі КНП «Міська лікарня №3» ЗМР функціонує міський центр по наданню невідкладної допомоги при травмах очей. В рамках виконання Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя» щорічно проводяться понад 300 безоплатних операцій на встановлення інтраокулярних лінз при катаракті очей.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: рання діагностика та профілактика хвороб очей зможе запобігти сліпоті й зберегти здоровий зір. Будьте уважні до людей з білою тростиною і по можливості надайте їм посильну допомогу і підтримку, адже не маючи здатності бачити, їм вдвічі важче орієнтуватися в просторі. Будьте добрішими і уважнішими до людей з обмеженими можливостями.