ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів відзначається щорічно 16 жовтня. Термін «алергія» був введений понад століття тому віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке, який почав спостерігати у деяких своїх пацієнтів симптоми, що могли бути викликані певними речовинами — алергенами.

Протягом довгого часу вважалося, що гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як «алергія».

Алергія – це спотворена, неадекватно сильна імунна реакція організму на чинники довкілля: природні (харчові продукти, побутовий пил, пилок рослин, спори грибів, хутро тварин, епідерміс тварин, отрута комах) або антропогенні (викиди підприємств, автотранспорту, хімічні речовини на виробництві та в побуті, лікарські препарати). Відтак, існує багато різновидів алергії, зокрема поліноз (алергічна реакція на пилок), сонячна алергія, інсектна алергія (алергічна реакція на укуси комах). Крім зовнішніх подразників, важливим питанням є перевантаження організму хімією: це стосується харчування, використання побутових гігієнічних засобів. Непередбаченою може бути реакція організму на медикаменти. Особливо актуальною вона стає останнім часом, коли люди нерідко займаються самолікуванням. Алергія виникає у схильних до цього осіб, при незначній концентрації вищенаведених агентів (алергенів). Крім того, алергічні хвороби можуть бути спадковими. Наприклад, якщо є алергія у матері, то ризик її виникнення в дитини становить 40-50%. Також часто розвиток хвороби можуть запустити такі зовнішні чинники, як невентильовані приміщення, зношені матраци, грибок на стінах у старих будинках тощо.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п'ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів. Аби дійсно допомогти своєму організму та попередити захворювання, єдиний вірний шлях – докорінно змінити свій спосіб життя.

Лікарі алергологи-імунологи досконало знають імунну систему людини, різновид проявів алергічних реакцій, їх симптоми, перебіг, а також методи лікування і профілактики. В закладах охорони здоров’я міста працює 8 алергологів, з них 6 - дитячих.

Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до численних привітань на адресу лікарів алергологів-імунологів і бажає їм міцного здоров'я, успіхів у медичній практиці, сімейного щастя і довгих років життя.