ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В 2020-2021 роках до пандемії коронавірусної хвороби додасться сезонна епідемія грипу. Грип це – гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти грипом може будь-хто і у будь-якому віці.

Це одна із найпоширеніших інфекцій в сучасному світі. За оцінкою Європейського регіонального бюро ВООЗ від респіраторних захворювань, що пов’язані з сезонним грипом, у Європейському регіоні щорічно вмирає більше 44000 людей, а в масштабах світу число таких випадків складає до 650000. Упродовж епідемічного сезону 2020-2021 років, за прогнозом, циркулюватимуть такі штами вірусу: вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2); вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria); вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. При виникненні таких симптомів як висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів; лихоманка; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; загальна слабкість; втрата апетиту, можливо, нудота; кашель, що може тривати більше двох тижнів - негайно звертайтеся до лікаря. Лабораторні обстеження хворих із підозрою як на грип, так і на COVID-19 проводиться вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» як на комерційній основі (тел. 283-17-18), так і за направленням сімейного лікаря - безкоштовно. Виконавцем лабораторного обстеження на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2( СOVID-19) та на грип можуть бути веріфіковані лабораторії всіх форм власності. До пацієнтів з високою температурою, згідно з заявою сімейного лікаря, виїздять мобільні бригади, яких в місті функціонує 26.

Найкращий спосіб захисту від грипу – щорічне вакцинування. Вакцинація є найбільш ефективним заходом профілактики ускладнень грипу. Термін дії вакцини – один епідемічний сезон, незалежно від її типу. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинація проти грипу не входить в перелік обов’язкових щеплень, згідно національного календаря щеплень, тому пройти вакцинацію за власним бажанням та за власні кошти можливо і в приватних клініках міста. Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він облаштований для цього.

В першу чергу, вакцинуватися слід групам ризику, до яких відносяться люди похилого віку (старше 60 років), пацієнти з хронічними захворюваннями, діти від 6 місяців до 5 років, вагітні, медичні працівники, вчителі, водії та всі, хто працює в місцях скупчення людей.

Протипоказання до вакцинації: гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого білку; пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла; пацієнти з захворюваннями серця, судин, нирок або печінки в активній фазі; пацієнти з гострими респіраторними інфекціями або іншими активними інфекційними захворюваннями.

Для працівників бюджетної сфери буде закуплено вакцини проти грипу на суму 1,5 млн грн. за кошти бюджету міста. Вакцини проти грипу безпечні та ефективні.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає про необхідність вакцинуватися від грипу завчасно – для вироблення імунітету після щеплення має пройти до двох тижнів (оптимально – 3 - 4 тижні). Разом з тим, щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу. Не зволікайте з вакцинацією проти грипу та подбайте про захист своєї родини. Рекомендація самоізолюватись є актуальною для всіх з ознаками ГРВІ.