ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день псоріазу (World Psoriasis Day) проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року.

Цей день присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит, який є поширеним хронічним запальним імуно-опосередкованим захворюванням, що переважно вражає шкіру та може викликати запальне ураження суглобів. Псоріаз являє собою одне з найбільш частих шкірних захворювань, на яке в середньому страждають від 2% до 7% жителів усієї планети. За даними Міжнародної Федерації Псоріатичних Асоціацій в світі налічується 125 млн. людей хворих на псоріаз, в Україні за даними Української Асоціації Псоріазу приблизно 1,5 млн. хворих. Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій та, як наслідок, психоемоційна дезадаптація, дозволяють розглядати цю медичну проблему і як соціальну.

Причини виникнення та розвитку псоріазу не встановлені, існує багато теорій виникнення захворювання: вірусна; нейрогенна; ендокринна; обмінна; теорія молекулярно-біохімічного патогенезу. Хвороба характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації) з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. При легкому псоріазі може бути ефективним місцеве лікування, призначене у первинному медичному закладі, якщо терапія виконується належним чином. Для важких форм потрібне швидке та інтенсивне лікування, як правило, в умовах спеціалізованого медичного закладу, із застосуванням фототерапії, біологічної терапії, препаратів системної дії, або надання допомоги в умовах стаціонару. Лікування пацієнтів з поєднанням важких форм псоріазу та артропатичного псоріазу може бути особливо складним і вимагати тісної співпраці фахівців кількох спеціальностей. За останні 20 років з’явилось багато інновацій в розумінні генетичних, молекулярних і клітинних механізмів, що лежать в основі вказаних запальних процесів, і було розроблено багато нових та ефективних методів лікування. При застосуванні сучасних медичних технологій у соціально адаптованих пацієнтів вдається досягнути клінічного благополуччя, стійкої ремісії та відповідно відновлення якості життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: захворювання можна контролювати та не давати йому впливати на якість життя. Найважливіше, про що варто пам’ятати: профілактика краще, ніж лікування, тому бережіть нервову систему, прагнете до позитивних емоцій, не нехтуйте відпочинком, прогулянками на свіжому повітрі, підкріплюйте свої дії фізичними навантаженнями.