ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

03.11.2020 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та в.о. директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Дівєєвої О.В. до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №10».

Під час візиту директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №10»  Глотова Т.О. ознайомила присутніх з роботою Центру та правилами проведення вакцинації проти грипу.

КНП «ЦПМСД №10» надає первинну та невідкладну медичну допомогу мешканцям  Вознесенівського та лівобережної частини Дніпровського району м.Запоріжжя. Робота Центру спрямована на забезпечення дорослого та дитячого населення своєчасною, якісною, доступною медичною допомогою та  профілактичними заходами, забезпечення всіх прав громадян в сфері охорони здоров’я. Організована робота 12 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, в тому числі 8 - для обслуговування 105 тис. дорослого населення. В КНП «ЦПМСД №10» працює 94 лікаря, 115 медичних сестер.

У зв’язку з наближенням сезону підвищеної захворюваності на грип та гострі вірусні інфекції і з урахуванням пандемії на  та зважаючи на те, що найкращий спосіб захисту від грипу – щорічне вакцинування. Вакцинація є найбільш ефективним заходом профілактики ускладнень грипу. Термін дії вакцини – один епідемічний сезон, незалежно від її типу. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

На території міста діє розпорядження міського голови від 10.09.2020 № 193 «Про затвердження Комплексного плану заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у м. Запоріжжя на сезон 2020 - 2021 років», яким затверджено Комплексний план заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у м. Запоріжжі на сезон 2020 - 2021 років. В ньому визначено основні напрями діяльності усіх зацікавлених відомств, а також передбачено виділення коштів для придбання вакцини проти грипу за рахунок місцевого бюджету. Завдяки цьому четвертий рік поспіль у місті безкоштовно отримати щеплення можуть працівники бюджетної сфери, а саме: медичний персонал закладів охорони здоров’я, вчителі, вихователі, робітники соціальних служб тощо.

Вакцинація проти грипу не входить в перелік обов’язкових щеплень, згідно національного календаря щеплень, тому пройти вакцинацію за власним бажанням та за власні кошти можливо і в приватних клініках міста. Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він облаштований для цього.

В першу чергу, вакцинуватися слід групам ризику, до яких відносяться люди похилого віку (старше 60 років), пацієнти з хронічними захворюваннями, діти від 6 місяців до 5 років, вагітні, медичні працівники, вчителі, водії та всі, хто працює в місцях скупчення людей.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради наголошує на необхідності відповідального ставлення до питань профілактики грипу та ГРВІ, а також нагадує, якщо ви захворіли - залишайтеся вдома, обов'язково зверніться за медичною допомогою та не займайтеся самолікуванням!