ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

05.11.2020 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І.  до КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР Запорожченко А.Г. ознайомив присутніх з функціями відділень лікарні, виконаними  ремонтними роботами та новим обладнанням придбаним за рахунок коштів бюджету міста.

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР - єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

В цілодобовому режимі надається, зокрема, ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дитині з перших годин життя. 

Також, в складі лікарні функціонує поліклінічний підрозділ вторинного рівня надання спеціалізованої консультативної медичної допомоги дітям Вознесенівського, Хортицького, Дніпровського та Заводського районів; відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» та діагностичні відділення, у т.ч.: рентгенологічне, функціональної діагностики, клініко-діагностична та централізована бактеріологічна лабораторії.

Щороку на базі лікарні отримують кваліфіковану стаціонарну та консультаційну медичну допомогу понад 70 тис. пацієнтів м. Запоріжжя та Запорізької області.

Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (ВН(Е)МД) у цілодобовому режимі 24/7, надає першу медичну допомогу дитячому населенню різного віку – з народження і до 18 років, у т.ч. дітям постраждалим від раптових та загрозливих для життя та здоров’я станів.

Щороку у зазначеному відділенні надається медична допомога близько 25-27 тис. дитячого населення м. Запоріжжя та Запорізької області.

При відділенні функціонує приймально-діагностичний блок (отоларинголог, хірург, педіатр, експрес-лабораторія, УЗД).

Ремонт ВН(Е)МД не проводився з 1990 року (з початку забудови головного корпусу лікарні). У незадовільному стані перебували та потребували поточного ремонту приміщення діагностичного блоку відділення - пост прийому хворих,  інфекційний кабінет, кабінети вузьких спеціалістів. Наявна санітарна кімната не була облаштована для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. За кошти місцевого бюджету наразі завершено ремонтні роботи у відділенні, приміщення оснащені новими меблями, функціональними ліжками та обладнанням у відповідності до сучасних стандартів надання медичної допомоги.

В структурі лікарні два реанімаційні відділення - відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених і відділення анестезіології - інтенсивної терапії та хронічного діалізу.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених (ВАІТ нов.) - є єдиним в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги.

При відділенні функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги новонародженим у пологових будинках. В середньому щороку бригадою обслуговується до 380 викликів на транспортування важкохворих дітей, з яких 48-54 % новонароджених першої доби життя.

Щороку у відділенні цілодобово надається інтенсивна спеціалізована медична допомога понад 240 новонародженим м. Запоріжжя, з яких близько 44% - недоношені. Більша частина дітей (65%), які знаходяться у відділенні – в критичному стані. Виходжування таких новонароджених вимагає застосування високотехнологічного медичного обладнання, зокрема, моніторів пацієнта, які забезпечують контроль особливих умов для виходжування таких дітей, у т.ч. температури тіла і середовища, вологості та подачі кисню.

У 2020 році відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей дооснащено сучасними інкубаторами для новонароджених (5 од.), транскутанним білірубінометром, лампами для фототерапії, моніторами пацієнта та іншим медичним обладнанням.

У відділення анестезіології –інтенсивної терапії та хронічного діалізу цілодобово надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога дитячому населенню м. Запоріжжя, зокрема, щодо відновлення, корекції і підтримання порушень функцій життєво-важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювань, травм, оперативного втручання та інших причин. Відділення є єдиним профільним відділенням у Південно-Східному регіоні України з проведення гострого та хронічного гемодіалізу дітям. 

Щоденно фахівці відділення рятують до 14 дітей, кожний з яких певний час перебуває на апараті штучної вентиляції легенів.

Завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази запорізьких медичних установ у відділення придбано: портативний УЗД апарат, апарати ШВЛ експертного класу (2 од.), ліжка функціональні (8 од.), каталки мобільні (4 од.), шприцеві насоси 30 од., дефібрилятор, монітори пацієнта (9 од).

Лабораторії лікарні виконують широкий спектр лабораторних досліджень.

Клініко-діагностичною лабораторією щороку проводиться понад 950 тис. лабораторних досліджень, зокрема, гематологічних, загальноклінічних, біохімічних, дослідження системи гемостазу, імуногематологічних тощо. У 2016 році за основними показниками за програмою Міжлабораторного порівняння результатів випробування, що проводить Референт Центр МОЗ України роботу клініко-діагностичної лабораторії лікарні визнано позитивною.

Бактеріологічною лабораторією лікарні щороку проводиться понад 85 тис. бактеріалогічних досліджень, зокрема: виявлення збудників інфекційних хвороб; визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків; санітарно-бактеріологічні обстеження об’єктів навколишнього середовища в стаціонарі тощо.

У 2020 році за кошти місцевого бюджету лабораторії дооснащено лабораторним обладнанням: автоматичний біохімічний аналізатор;  автоматичний аналізатор кислотно-лужного стану (газу крові) – газоаналізатор; аналізатор глюкози та лактату, ІФА-аналізатор. Це дозволяє застосовувати найсучасніші методи лабораторної діагностики та забезпечувати якість виконаних досліджень у найкоротші терміни.