ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день радіології і День рентгенолога - щорічне свято, присвячене цій медичної спеціальності. Свято є спільною ініціативою Європейського товариства радіології (ЕSR), Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA) і Американського коледжу радіології (ACR), і вперше було відзначене у 2012 році.

Метою Міжнародного дня радіології є підвищення обізнаності про цінність, яку ця наука вносить у безпеку обслуговування пацієнтів, та покращення розуміння важливості ролі радіологів у континуумі охорони здоров’я.

8 листопада 1895 року Вільгельм Конрад Рентген - німецький фізик, відкрив короткохвильове електромагнітне випромінювання - рентгенівські промені. Це відкриття мало величезний вплив на подальший розвиток фізики, зокрема привело до виявлення радіоактивності. Рентген не брав участі у використанні відкритих ним променів на практиці, відмовився отримувати пов’язані з його відкриттям патенти, оскільки вважав, що воно має належати всім. Невдовзі відкриті Рентгеном промені стали застосовувати у різних галузях - передусім, у медицині. Вже у 1896 році доцент Берлінського університету, фізик Вільгельм Він використовував їх для діагностування переломів у Берлінському військовому госпіталі.

Медична візуалізація є однією з найцікавіших та прогресивних дисциплін у сфері охорони здоров’я та полем великої активності з точки зору технологічних та біологічних досліджень. Рентгенівські промені, комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), ультразвукове дослідження та інші медичні технології візуалізації, пов’язані з ними, відомі багатьом людям.

Рентгенолог - відповідальна і дуже важлива лікарська професія, в якій високі технології тісно взаємопов'язані з кваліфікацією і досвідом. Адже від достовірної постановки діагнозу залежить ефективність будь-якого виду терапії, а значить, здоров'я і життя пацієнта. Злагоджена робота рентгенолога з клініцистом чи хірургом позитивно впливає на процес лікування. Рентгенологи досить часто, спостерігаючи за операціями, пояснюють колегам результати зображень. Важлива також роль радіолога як частини медичної команди в незліченних медичних ситуаціях, що передбачає високі освітні та професійні стандарти, які вимагаються від усіх працюючих працівників у сфері медичної візуалізації.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя функціонують 107 рентген-діагностичних апаратів, 3 комп’ютерних томографа, 2 мамографа та ангіограф, на яких працює 63 лікаря рентгенолога та 7 лікарів радіологів.

З нагоди професійного свята висловлюємо безмежну вдячність всім працівникам служби за високий професіоналізм та відданість справі. Від всієї душі бажаємо вам, шановні колеги, здоров’я, миру та подальших професійних здобутків.