ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день офтальмолога, який відзначається щорічно 11 листопада - це визнання важливості та ефективності праці фахівців цієї галузі медицини.

У світі існують і інші свята і дати світового масштабу: Міжнародний день офтальмології (8 серпня), Міжнародний день Білої тростини (15 жовтня) і Міжнародний день сліпих (13 листопада).

Зір - це основне джерело інформації серед всіх п'яти почуттів. Людина отримує до 90% інформації про навколишній світ через візуальне сприйняття. Після 35-40 років більше 85% людей починають страждати від очних захворювань, таких як короткозорість, далекозорість, дегенерація макули, вікові зміни і інші. Протягом життя можуть виникати порушення і захворювання органів зору, які вимагають відповідної корекції і лікування, а часом негайної і навіть екстреної медичної допомоги. Частина населення стикається з проблемами органів зору з народження.

Офтальмологи - фахівці, основною сферою діяльності яких є вивчення будови і функцій очей, розробляють нові методики терапії, призначають профілактичні заходи; їх діяльність є неймовірно відповідальною, адже найменші помилки можуть позбавити пацієнта зору. Своєчасне лікування допомагає запобігти розвитку хвороби, а лікар-офтальмолог призначає необхідну терапію після обстежень. Крім «стандартних» специфічних захворювань, офтальмологам доводиться стикатися і з нетиповими травмами: в результаті аварій і фізичних ушкоджень. В необхідних випадках лікарі вдаються до хірургічних втручань: при корекції зору, травмах очей, заміні кришталика при катаракті.

Терміново звертатися до офтальмолога слід при погіршенні зору, больових відчуттях в очах (печіння, подразнення, сухість), відчутті чужорідного тіла в очах, наявності почервоніння, затуманення зору, мимовільної сльозотечі, дискомфорті при світлі. За статистикою ВООЗ близько 80% випадків сліпоти можна було уникнути, якби пацієнти вчасно звернулися за медичною допомогою та отримали необхідне лікування.

Не слід нехтувати профілактичними оглядами. Дорослим і дітям необхідно періодично проходити повну діагностику. Людям, які досягли 40 років, рекомендується раз на рік відвідувати офтальмолога з метою виключення глаукоми і катаракти через вікові зміни. Регулярний контроль за органами зору необхідний людям, які хворіють на цукровий діабет і гіпертонію.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 59 офтальмологів (з них дитячих - 9). Понад 5000 пацієнтів щороку отримують стаціонарну офтальмологічну допомогу в КНП «Міська лікарня №3» ЗМР та КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

На базі КНП «Міська лікарня №3» ЗМР функціонує міський центр по наданню невідкладної допомоги при травмах очей. В рамках виконання Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя» щорічно проводяться понад 300 безоплатних операцій на встановлення інтраокулярних лінз при катаракті очей.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає офтальмологів з професійним святом і бажає благополуччя, наснаги, здоров’я, оптимізму, творчих успіхів і подальших професійних здобутків.