ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітня організація охорони здоров'я заснувала Міжнародний день сліпих в 1984 році. Дата святкування була пов'язана з днем народження Валентина Гаюї (13 листопада 1745 року). Цей відомий французький педагог розробив спосіб навчання сліпих, придумавши особливий шрифт.

Гаюї заснував в столиці Франції школи для навчання сліпих дітей, а також підприємства для таких людей. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися до 1829 року, а згодом універсальну систему рельєфно-точкового шрифту для сліпих створив Луї Брайль.

За даними ВООЗ близько 300 мільйонів людей в світі страждає від порушень зору, з них майже 40 мільйонів незрячі. Хвороби очей встановлені більш ніж у 19 млн дітей. Близько 87% людей, які страждають порушеннями зору, живуть в країнах, що розвиваються. Лікарі відзначають, що близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

Вчені пов'язують збільшення числа сліпих і слабозорих людей зі зростаючими навантаженнями на зір - за рахунок поширення різноманітних гаджетів і технічних новинок. Люди піддаються їх впливу з дитинства, а захворювання очей зазвичай зароджуються саме в ранньому віці. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки і захворювання очей у дітей. Крім цього, сліпота часто наздоганяє людей за віком та є наслідком неконтрольованого діабету.

ВООЗ звертає увагу урядів всіх країн до проблем збереження зору. У Міжнародний день сліпих у багатьох країнах світу проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей зі слабким зором і тих, хто втратив зір, до проблем розширення їх можливостей отримання знань та інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів, підвищення їх зайнятості та поліпшення способу життя.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 10 офтальмологічних кабінетів, стаціонарну офтальмологічну допомогу пацієнти отримують в КНП «Міська лікарня №3» ЗМР та КНП «Міська лікарня №9» ЗМР. На базі КНП «Міська лікарня №3» ЗМР функціонує міський центр по наданню невідкладної допомоги при травмах очей. В рамках виконання Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя» щорічно проводяться понад 300 безоплатних операцій на встановлення інтраокулярних лінз при катаракті очей.

Департамент охорони здоров’я міської ради підкреслює, що профілактика захворювань очей дозволяє запобігти більше 75% випадків сліпоти.