ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

14 листопада відзначається Міжнародний день логопеда. З 2004 року фахівцями в галузі логопедії було вирішено щорічно організовувати заходи з виходом на міжнародний рівень.

Їх метою є підвищення обізнаності широкої громадськості про важливі, доступні і ефективні методи корекції роботи мовного апарату для всіх соціальних груп населення, адже число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей  приймає глобальний характер.

Історія свідчить, що перші спроби корекції мовних порушень були описані в працях по сурдопедагогіці ще в XVII столітті, а перший документально зафіксований приклад сурдопедагогіки відноситься до 12 століття, до часів Середньовіччя.

Термін «ортофонія» або логопедія - вперше з’явився у Франції в 1928 році завдяки француженці на ім’я Сюзанна Борель-Мезонів. Вона заснувала у Франції службу реабілітації мови і виступила в якості її керівника. Це була перша мовна реабілітаційна служба, яка стояла біля витоків створення системи голосових, дихальних і артикуляційних вправ, спрямованих на вироблення координації рухів голосового, дихального і артикуляційного відділів мовного апарату в процесі вироблення мови.

 Причини недуги можна розділити на вроджені (спадковість, особливість організму, важке протікання вагітності);  набуті (занедбаність, часті хвороби, зниження слуху, стрес). Частою причиною є хвороби гортані або губ, неправильна будова щелепи, хвороби центральної нервової системи.

Види дефектів мовлення: проблема швидкості відтворення (швидко або повільно); патологія мовного апарату; заїкання; дефекти вимови різних звуків; загальне недорозвинення мовлення, його відсутність, порушення голосу, темпу і тембру мови.

Логопед працює з усіма цими порушеннями.  Процес коригування мовлення у дитини дуже тривалий та вимагає  терпіння  батьків  і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Хороший результат залежить від  своєчасного звернення за допомогою спочатку до сімейного лікаря, а потім до лікаря-логопеда, регулярності занять; старанності; наполегливості. Тільки цей нелегкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди – лікарі- логопеди. На жаль, не всі про це обізнані і багато людей недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика  відхилень мови - це запорука успішних логопедичних занять. Не варто намагатися самостійно поставити діагноз і займатися самолікуванням. Говорити красиво вам допоможе тільки досвідчений фахівець, здатний виявити точну проблему.

Департамент охорони здоров'я  приєднується до численних привітань на адресу наших незамінних логопедів. В закладах охорони здоров'я міста працює 5 фахівців, які надають логопедичну допомогу. Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів у вашій нелегкій праці, швидкого поліпшення навичок спілкування у найскладніших відвідувачів, гарного настрою, нових методологічних підходів у вирішенні практичних завдань дефектів мовлення та їх виникнення, радості, достатку, родинного тепла .

Зі святом вас, дорогі логопеди!