ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно, з 16 по 23 листопада, проходить Міжнародний тиждень герпесу – інформаційна кампанія, покликана розповісти про види захворювання, які може викликати вірус і небезпеку, що в ньому криється.

Потрапивши одного разу в організм людини, він знаходиться там протягом усього життя, активізуючись при зниженні імунітету. Практично 90% населення є носіями одного з різновидів вірусу, в більшості випадків не знаючи цього. Адже поки організм здоровий хвороба себе не проявляє.

У людини зустрічається 8 типів вірусів герпесу. Вірус простого герпесу (ВПГ) 1-го типу - викликає простий герпес, який є причиною висипу на губах («застуди»). ВПГ 2-го типу - викликає генітальний герпес. На губах, слизовій порожнини рота і носових ходів, вушних раковинах, шкірних покривах і статевих органах з’являється висип у вигляді пухирців із прозорим вмістом. Крім болю, свербіння і печіння в області висипань, при герпесі 1 та 2 типу іноді спостерігається: підвищення температури тіла (до 40° С); млявість, слабкість; збільшення лімфатичних вузлів (частіше пахових). Вірус 3 типу викликає вітряну віспу (вітрянку) і оперізуючий лишай. Вірус 4 типу-це вірус Епштейна – Барр, який викликає інфекційний мононуклеоз. Цитомегаловірус- це вірус 5 типу, він викликає цитомегаловірусну інфекцію. Значення 6, 7 і 8 типів до кінця не ясно. Вважають, що вони грають роль в синдромі хронічної втоми, появі раптових висипів, можуть провокувати захворювання нервової системи та онкологічні процеси.

Шляхи передачі герпесу: повітряно-крапельний (вірус виділяється з організму хворої людини при кашлі та чханні); контактний – через слину, слизові і шкірні покриви, під час статевого акту. Причини періодичного «повернення» герпесу 1 і 2 типів: інфекційні захворювання в гострій або хронічній формі; перегрів, переохолодження; ультрафіолетове опромінення; хірургічні операції; фізичне і психічне перенапруження, стрес, недосипання; різка зміна клімату; голодування, зміни в імунній системі жінок перед, після і під час місячних; локальні пошкодження в області губ або очей; побічні ефекти променевої терапії.

Діагностувати вірус герпесу дозволяє проведення спеціальних лабораторних аналізів із застосуванням методу імунофлюоресцентного аналізу і полімеразної ланцюгової реакції. Як матеріал використовують кров, слину, сечу, зішкріб зі слизових.

Департамент охорони здоров’я нагадує: своєчасно звертайтеся за допомогою до сімейного лікаря, не займайтеся самолікуванням Щоб попередити виникнення герпесвірусної інфекції необхідно загартовувати організм; приймати полівітамінні препарати або вітаміну С в осінньо-зимовий період, коли збільшується ризик захворюваності на ГРВІ та грип; не допускати переохолоджень, стресів, перевтоми; використовувати бар’єрні методи контрацепції (презервативи) – для профілактики інфікування генітальним герпесом.