ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей. Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.

Колір, яким найчастіше позначають проблему недоношених дітей - фіолетовий, саме тому в цей день відомі особистості багатьох країн вдягають фіолетові елементи одягу та використовують цей колір для привернення уваги.

Мета Дня недоношених дітей - публічно заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім'ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння, інформувати суспільство про наслідки передчасних пологів, їх профілактику і необхідність збереження вагітності до термінових пологів. Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними. Більше одного мільйона з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей в світі. Всі новонароджені діти вразливі, але передчасно народжені - особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з важливих проблем. В Україні впродовж останніх років частота передчасних пологів коливалася в межах 3-5%. Прогноз життя недоношених дітей безпосередньо залежить від терміну гестації і маси тіла при народженні. Значна частина перинатальної і малюкової смертності припадає саме на недоношених дітей.  Із 4 мільйонів неонатальних смертей впродовж року у світі більше, ніж п'яту частину становлять недоношені (ВООЗ). Найуразливішою є категорія глибоко недоношених новонароджених з масою тіла від 500 до 1500г, які внаслідок морфофункціональної незрілості та труднощів адаптації до позаутробного життя потребують особливої опіки, спрямованої на збереження їх здоров'я та якості життя. В пологових будинках м. Запоріжжя в 2019 році народилося 140 (3,9 %) недоношених дітей, передчасих пологів - 134 (3,8%). Хворих серед недоношених- 88 дітей (66,7%). Зареєстровано 2 випадки ранньої неонатальної смерті (100%) та 11 випадків (100%) мертвонароджень серед новонароджених в ваговій категорії до 2500г.

Медичні та економічні питання виходжування недоношених дітей успішно вирішуються. В м. Запоріжжя в 2013 році відкрито КНП «Обласний перинатальний центр» ЗОР - майже всі пологи в терміні 22-27 тижнів відбуваються в цьому закладі. Кожний пологовий будинок міста має все необхідне для надання допомоги жінкам у виношуванні дитини - з 2007 року виходжують дітей вагою від 500 грамів. Досвідчені лікарі та медичні сестри пологових будинків, дитячих лікарень в повному обсязі надають медичну допомогу недоношеним новонародженим, навчають молодих мам догляду за новонародженими, принципам грудного вигодовування, надають психологічну допомогу породіллям. Лікувальний процес забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням: кувезами для виходжування глибоконедоношених дітей, ліжечками з підігрівом, лампами для проведення фототерапії. Придбано реанімобіль для транспортування недоношених дітей, який обладнаний всім необхідним для безпечного перевезення таких новонароджених з пологових будинків до відділення патології недоношених дітей КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР. Придбано обладнання для пологових будинків та КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР на суму понад 10 млн. гривень.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність раннього (до 12 тижнів) взяття на диспансерний облік вагітних в жіночих консультаціях для своєчасного виявлення майбутных мам з загрозою передчасних пологів та народження недоношених дітей.