ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 17 листопада у всьому світі проводиться Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень.

Метою  проведення цього Дня є необхідність привернути увагу громадськості до легеневої патології і паління, що є головним чинником у виникненні і розвитку ХОЗЛ .

 За оцінками ВООЗ від цієї хвороби страждає вже більше 210 мільйонів чоловік, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі. Основним фактором ризику ХОЗЛ є куріння тютюну, але хворобу можуть спричинити і інші екологічні впливи, зокрема, забруднення повітря. Розвитку ХОЗЛ сприяють генетичні аномалії, порушення розвитку легень та прискорене старіння, вплив пилу та хімічних речовин на робочих місцях, холодний клімат і висока захворюваність респіраторними інфекціями. Вік - також важливий фактор ризику ХОЗЛ. На сьогодні достеменно невідомо, чи сам вік призводить до розвитку ХОЗЛ, чи вік відображує сумарне накопичення впливу інших факторів протягом життя людини.

ХОЗЛ є поширеною недугою. Це повільно прогресуючі хвороби дихальних шляхів, які викликають значне погіршення функції легень та які можна попередити і вилікувати. Характеризується персистуючими респіраторними симптомами і обмеженням повітряного потоку, що виникають внаслідок аномалій дихальних шляхів та/або альвеол, як правило, викликаних значним впливом шкідливих часток і газів. Найбільш поширеними респіраторними симптомами є задишка, кашель та/або продукція мокроти. Найбільш інформативним показником для оцінки існуючої обструкції, ступеня важкості та прогресування ХОЗЛ є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

В закладах охорони здоров’я м. Запоріжжя функціонує 3 пульмонологічних відділення, де можуть отримати допомогу хворі з захворюваннями дихальних шляхів, в тому числі і з ХОЗЛ: в КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, яке розраховане на 50 ліжок, в КНП «Міська лікарня №6» ЗМР, розраховане на 50 ліжок, в КНП «Міська лікарня №1» ЗМР функціонує відділення на 30 ліжок. Допомогу надають 11 лікарів - пульмонологів.

Департамент охорони здоров'я міської ради попереджує, що своєчасне звернення до сімейного лікаря та розпочате раннє лікування дає змогу призупинити розвиток ХОЗЛ, а в деяких випадках і ліквідувати захворювання - чим раніше діагностовано ХОЗЛ і розпочато лікування, тим краще прогноз.