ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Кожного року у листопаді, починаючи з 2015 року,  ВООЗ проводить Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків (World Antibiotic Awareness Week), спрямований на підвищення  обізнаності про проблему стійкості до антибіотиків та  пропаганду їх правильного використання.

Стійкість до  антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз  глобальній охороні здоров'я. Вона зростає до небезпечно  високих рівнів у всіх частинах світу, негативно  впливаючи на здатність лікувати інфекційні хвороби і  зводячи нанівець багато досягнень охорони здоров'я та медицини.  

Антибіотики вважають найвидатнішим відкриттям у медицині ХХ сторіччя й універсальною зброєю проти більшості патогенів. В 1945 році вченим Флемінгу, Чейну і Флорі було присуджено Нобелівську премію за відкриття пеніциліну, що ознаменувало початок ери антибіотиків.

 Антибіотики – це ліки, які використовуються для профілактики і лікування бактеріальних інфекційних захворювань. Проте, нераціональне і неправильне використання їх в практиці охорони здоров’я сприяє виникненню і поширенню резистентності (стійкість до антибіотиків), коли мікроорганізми (бактерії) стають нечутливими до дії лікарських засобів, які використовуються для лікування спричинених ними інфекцій. Первинними причинами цього явища є фактори навколишнього середовища, які сприяють генетичній мутації бактеріальної клітини, тим самим пригнічуючи активний інгредієнт антибіотиків, а також нераціональне застосування антибіотиків у ветеринарії, в закладах охорони здоров’я, самолікування та  останнім часом – брак інвестицій у розробку нових ліків.

Антибіотикорезистентність призводить до зниження ефективності ліків у доступних варіантах лікування, а отже, і до збільшення смертності. Не застосовуючи рішучих невідкладних дій, людство бере курс на еру після антибіотиків, в яку розповсюджені інфекції та незначні травми можуть почати вбивати  знову.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає:

- для запобігання поширенню стійкості до антибіотиків не займайтесь самолікуванням – приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря;

- не переривайте лікування, проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще;

- ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому, не діліться антибіотиками з іншими та не призначайте їм лікування;

- попереджуйте інфекції – регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.

Звертайтеся до сімейного лікаря при перших симптомах нездужання.