ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day), проголошений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році, з 1988 року цей день відзначається як міжнародний.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяння зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту  і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням. Залежність від тютюну визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства та стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Нікотин – оcновна речовина тютюнового диму, яка порушує нормальну роботу головного мозку та викликає таку ж саму залежність, як і важкі наркотики – героїн та кокаїн.

 Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, впливаючи практично на всі органи. Шкода від куріння сигарет не проявляється моментально, тим не менш, курці з великим стажем практично приречені на серйозні проблеми зі здоров'ям. Пасивне куріння не менш небезпечне, ніж активне, оскільки пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, але в меншій концентрації. У нашій країні курить десята частина жінок та більше половини всіх чоловіків. Нині Україна успішно бореться з тютюновою епідемією, на що вказують останні дослідження: згідно з Глобальним опитуванням дорослих щодо вживання тютюну (GATS), за останні 7 років поширеність куріння скоротилася майже на 20%: знизився відсоток поширеності тютюнокуріння серед населення, суттєво зменшилася кількість тих, хто зазнав шкоди сигаретного диму вдома, на роботі й в громадських місцях, підвищилась обізнаність суспільства про шкідливість куріння. Значний вплив на зменшення поширеності куріння має законодавче обмеження діяльності тютюнової галузі. 

Слід зазначити, що при достатній обізнаності про шкоду тютюнокуріння для здоров'я, мало хто прагне позбутися нікотинової залежності. Людина іноді не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров'я або вважає, що хвороба його не торкнеться. Міжнародний день відмови від куріння покликаний вплинути на самосвідомість курців. Бажаючим кинути курити  надається кваліфікована медична допомога в КНП «Обласний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 31.

Департамент охорони здоров’я міської ради закликає зробити усвідомлений і розумний вибір на користь здорового способу життя.