ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Невролог або, як його називали до 1980-х років, невропатолог - це лікар, який займається діагностикою, профілактикою та лікуванням хвороб, пов'язаних з нервовою системою, центральною (головний і спинний мозок) і периферичною (нервові волокна).

До них відносяться неврити, невралгії, інсульти та інші порушення кровообігу головного мозку, енцефаліти, напади епілепсії, пухлини головного і спинного мозку. Також невролог проводить терапію деяких патологій опорно-рухового апарату, наприклад, остеохондрозу, гриж хребта і радикуліту. Зі скаргою на головний біль теж варто звернутися саме до невролога.

          Першим описом неврологічного захворювання та одним з найдавніших медичних текстів вважається папірус Сміта (3300 рік до н.е.). Згодом про різні неврологічні патології писали в своїх працях Гіппократ, Рази, Ібн-Сіна. Термін «неврологія» вперше згадується в англійському перекладі книги Томаса Віллізія «Анатомія головного мозку» (1664 рік). Датою народження неврології як самостійної медицини, вважається 1860 рік. Саме тоді в Сальпетрієрі під Парижем було відкрито перше неврологічне відділення під керівництвом Жана Мартена Шарко.

          У розвиток знань в області неврології величезний внесок зробив Іван Петрович Павлов, знаменитий своїми дослідженнями фізіологічних рефлексів. Йому належить вчення про темпераменти, побудоване на основі властивостей нервової системи, вчення про експериментальні неврози. У 1904 році І.П. Павлов був удостоєний Нобелівської премії в області медицини і фізіології.

          Як свідчить медична статистика, число пацієнтів, що страждають неврологічними захворюваннями, росте неухильно, причому всюди. У цьому, звичайно, винен і прискорений ритм сучасного життя, стреси, викликані соціальним і виробничим середовищем та екологічні чинники. Проте, багатьом з них запобігти можна, якщо своєчасно відвідувати невролога і дотримуватися порад відносно здорового способу життя.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 95 неврологів (із них дитячих - 17), стаціонарну допомогу пацієнти отримують в КНП «Міська лікарня №1» ЗМР, КНП «Міська лікарня №2» ЗМР, КНП «Міська лікарня №4» ЗМР, КНП «Міська лікарня №6» ЗМР, КНП «Міська лікарня №7» ЗМР, КНП «Міська лікарня №9» ЗМР та КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

          У цей святковий день департамент охорони здоров'я Запорізької міської ради вітає всіх фахівців, які з першого дня народження і протягом усього життя невпинно стежать за неврологічним станом своїх пацієнтів, ставлять правильні діагнози, проводять адекватну терапію і діляться своїм душевним теплом, повертаючи радість до життя тисячам людей!