ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

02.12.2020 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №1» ЗМР.

Під час візиту заступник директора з медичної частини КНП «Міська лікарня №1» ЗМР Нестерова Л.Ю. ознайомила присутніх з роботою закладу у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19 та проведенням ремонтних робіт приміщення виділеного для створення нової лабораторії з проведенням досліджень методом ПЛР.

У зв’язку з поширенням захворюваності на COVID-19 та значним збільшенням пацієнтів, що потребують стаціонарного лікування, вжиті заходи щодо збільшення кількості ліжок для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2». 03.11.2020 року КНП «Міська лікарня №1» ЗМР був підписаний договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».

На базі КНП «Міська лікарня №1» ЗМР, яка має 220 стаціонарних ліжок,  розгорнуто 90 ліжок для прийому хворих на COVID-19 та з 16.11.2020 розпочато прийом пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування.

Укомплектованість кадрами ПЛР лабораторії здійснено в повному обсязі (1 ставка – біолог, 2 ставки – лаборант медичний, 1 ставка – молодша медична сестра).

На теперішній  час в лікарні функціонують  76 ліжок, які забезпечені киснем.

Проводяться роботи щодо оснащення киснем всіх 220 ліжок закладу, які планується завершити до кінця поточного року.

На сьогодні на ліжках, які призначені для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, перебуває 83 хворих. За період з 16 листопада було проліковано та виписано або переведено до інших закладів охорони здоров’я 30 хворих. Потребували кисневої підтримки близько 70%, ШВЛ - 7 осіб.

Також лікарня отримала 5 апаратів ШВЛ та 5 моніторів пацієнта, які вже введені в експлуатацію.

Діагностика COVID-19 здійснюється методом ПЛР в Державній установі «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», яка є єдиним закладом, що проводить ці дослідження. Потужність центру – 2,5 тис. досліджень на день. На сьогодні це є вкрай недостатнім. Тому міською владою прийнято рішення про створення нової лабораторії з проведенням досліджень на COVID-19 методом ПЛР на базі КНП «Міська лікарня №1» ЗМР та виділено з бюджету міста близько 6,9 млн. грн.

Потужність лабораторії – 200 досліджень на день, це дозволить забезпечити стаціонари міських лікарень обстеженням на COVID-19 методом ПЛР в повному обсязі та дозволить розвантажити обласну вірусологічну лабораторію.

На теперішній час у виділеному приміщенні загальною площею 96,7 м2,  яке повністю відповідає вимогам до вірусологічної лабораторії, закінчуються ремонтні роботи. Відкриття лабораторії планується у лютому 2021 року.