ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі становить приблизно 10% населення - це люди, які страждають різними формами інвалідності за медичними показаннями і критеріями ВООЗ.

За оцінками Світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають особливої уваги.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть до сучасної історії у людей, яких зараз відносять до категорії - люди з інвалідністю, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Завжди і у всі часи турбота про людей з інвалідністю переважно трималася на щирій добрій волі окремих людей. Сучасне суспільство зробило крок до власної цивілізованості: заходи, які були вжиті з боку офіційних державних структур багатьох країн, громадських організацій і громадянської позиції не байдужих до проблем інвалідів людей, принесли в нашу цивілізацію ті надії, які раніше просто ігнорувалися. В кінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю». Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю закріпили на законодавчому рівні. Генеральна Асамблея ООН у 1992-му році проголосила 3-е грудня датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Заходи, до яких в цей День закликають всі країни, спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя суспільства. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Багато що залежить, зокрема, від умов, в яких вони живуть, і від того, чи мають вони рівний доступ до охорони здоров'я, освіти і зайнятості.

Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до міжнародної ініціативи проведення Дня людей з інвалідністю та наголошує на необхідності заходів, спрямованих на подальшу інтеграцію людей з обмеженими можливостями в життя суспільства. Захищаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя.