ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Кожного року в Україні 14-го грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У народі цю дату називають Днем ліквідатора.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня Державна комісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Подвиг їх назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу. Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.

На диспансерному обліку у закладах охорони здоров’я міста перебуває 1147 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які мають можливість, за направленням сімейного лікаря, отримати стаціонарне лікування у будь якому лікувальному закладі на вибір пацієнта. Цього року планове лікування у стаціонарних відділеннях міста отримали 114 ліквідаторів; санаторно-курортне лікування – 43. Ліквідатори, які мають статус інвалідів війни, забезпечуються ліками та харчуванням у стаціонарі, амбулаторне лікування забезпечується державною програмою «Доступні ліки».

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через кола ядерного пекла. Вони зробили все можливе задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.