ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

22.12.2020 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №10» ЗМР.

Під час візиту  директор КНП «Міська лікарня №10» ЗМР Подлужний С.Г. ознайомив присутніх з роботою Міського центру нефрології та діалізу та продемонстрував готовність відремонтованих приміщень та діалізного обладнання до прийому нових пацієнтів, хворих на термінальну стадію ниркової недостатності

Міський центр нефрології та діалізу (далі-Центр) на базі КНП «Міська лікарня № 10» ЗМР функціонує з червня 2017 року. Центр створений на кошти бюджету міста (загальна сума, витрачена на реконструкцію 10,9 млн.грн.),  обладнаний  на умовах договорів про безоплатне користування діалізним обладнанням виробництва Bbraun, Німеччина. 

Станом на 15.12.2020 відділення діалізу  проводить замісну ниркову терапію  хворим на термінальну стадію хронічної хвороби нирок - 172 хворих отримують програмний гемодіаліз, 15-перитонеальний діаліз. Дотепер потужність  відділення діалізу складала 25 діалізних місць.  Щоденно у відділенні діалізу проводилося близько 75 сеансів гемодіалізу/гемодіафільтрації в чотири зміни, щомісяця - близько 2000 сеансів гемодіалізу. Окрім того, близько 5,0 млн.грн. з міського бюджету,  упродовж 2020 року витрачено на закупівлю препаратів супроводу, перев’язувального матеріалу, шприців, дез. засобів, тощо.

Кількість хворих на термінальну ниркову недостатність прогресивно зростає, тому існує нагальна потреба у збільшенні діалізних місць як в Україні в цілому, так і в м. Запоріжжі.

В липні 2020 року був підписаний меморандум між ТОВ «Білімед» та КНП «Міська лікарня № 10» ЗМР, в рамках  інвестиційного проекту якого  за 3 місяці проведені ремонтні роботи на 2-му поверсі стаціонару медичного закладу за рахунок коштів спонсора, направлені на розширення потужностей  існуючого Центру.  Так, створено додатково 3 діалізні зали з можливістю встановлення  15 діалізних апаратів, проведена підготовка допоміжних приміщень. 416 тис грн. коштів міського бюджету  виділено  для закупівлі медичних меблів.

Таке розширення надасть можливість прийняти на замісну ниркову терапію додатково до 100 пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю та відмовитися від проведення процедур в четверту нічну зміну для 25 хворих.

На сьогодні  на 2 поверсі вже встановлено 5 діалізних апаратів Dialog+, Bbraun, Німеччина (5 діалізних місць), переданих ТОВ «Білімед» на правах безоплатного користування. Встановлено додаткову потужну систему водопідготовки.  По мірі заповнення діалізних місць, міський центр нефрології та діалізу поступово розшириться до 40 діалізних місць та буде в змозі  постійно лікувати  до 270 хворих методом програмного гемодіалізу.

В 1 кварталі 2020 року на витратні матеріали для гемодіалізу з державного бюджету було виділено 6,6 млн.грн., що як і в попередні роки не забезпечувало повної потреби, тому 6,4 млн. на ці цілі виділено з бюджету міста. З 1 квітня 2020 року  фінансування Центру здійснюється за рахунок державного бюджету на підставі укладеного з НСЗУ договору на пакет медичних послуг з лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах за програмою медичних гарантій (договір укладено на суму  39,8 млн.грн. для проведення 21 тис. процедур). Це дозволило упродовж 8 місяців взяти додатково 20 пацієнтів на  існуючі потужності Центру.

Зі збільшенням кількості гемодіалізних місць до 40, такий вид допомоги як хронічний гемодіаліз стане доступнішим, черга на гемодіаліз в м. Запоріжжя буде  повністю ліквідована. Центр зможе прийняти на лікування гемодіалізом крім мешканців  міста,  жителів Запорізької області та України в цілому при наявності показань та згідно з рішенням міської діалізної комісії.