ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Католицьке Різдво — це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Це найбільше свято в католицькому світі, коли, за віруваннями християн західного обряду, народився Ісус Христос у Вифлиємі.

В Західній Україні католицьке Різдво часто називають «польським» Різдвом, так як в часи, коли Галичина була у складі Польщі, 25 грудня Різдво відзначалося, в основному, поляками. Це ж свято відзначають і православні християни східного обряду, тільки воно припадає на 7 січня.

          Перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття. Згідно з однією із сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався через одночасне святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня. Відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) дев’яти місяців, Різдво випадає на день зимового сонцестояння. У 13 столітті, за часів святого Франциска Ассизького, з’явився звичай виставляти в храмах для поклоніння ясла, в які поміщається фігурка Дитятка Ісуса. Головна прикраса свята — це вбрана ялинка, яку ставлять у своїх будинках віруючі. Кришталеві кулі, кольорова мішура, свіжі квіти і соковиті фрукти прикрашають дерево. Історія про підношення волхвами Немовляті Ісусу всіляких дарів пустила коріння традиції обмінюватися подарунками до Різдва. Католицькі віруючі з трепетом ставляться до свята та прикрашання свого будинку, приділяючи цьому багато часу. Все це символізує віру і шанування Христа.

В цей день відбуваються три богослужіння. Перше символізує єдність Отця і Сина і відбувається опівночі. Друге проводиться під час появи на світ нового життя з утроби матері і відбувається на світанку. Третє відбувається вдень і доносить символ народження Ісуса Христа в серця всіх віруючих.

          Ніяке інше свято не здатне настільки об'єднати людей, як Різдво Христове. Споконвіку цей казковий день прийнято зустрічати в колі сім'ї і близьких друзів.

          Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає з католицьким Різдвом! Бажаємо, щоб у кожному домі був мир і спокій, гармонія і достаток. Нехай відбуваються чудеса і прекрасні події, наповнюючи життя чудовими моментами, щасливими посмішками і добротою людських сердець. Любові, благополуччя і процвітання!