ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Зима – період підвищеного травматизму. Причиною цього стає ожеледиця, ранній початок темноти, слизьке взуття. Статистика травм свідчить про те, що саме взимку припадає на травматизм до 15% захворювань з тимчасовою втратою працездатності.

З появою снігу частота звернень за допомогою до медичних закладів з приводу травм збільшується у 2- 3 рази.

Увага і обережність є найкращими засобами для профілактики травматизму, тому, виходячи на вулицю, варто оцінювати кожен свій крок. Особливо часто травмуються люди похилого віку. Через вікові особливості навіть невеликий удар може спричинити переломи кінцівок, ребер, хребта, а також важку за наслідками травму – перелом шийки стегнової кістки. У 95% випадків цей перелом зустрічається у жінок. Людям похилого віку, за можливості, потрібно зменшити кількість виходів на вулицю, слід відкласти поїздки, походи до магазинів тощо. Цих же рекомендацій повинні дотримуватись і вагітні жінки.

            Якщо необхідно вийти на вулицю, то слід взути максимально зручне взуття з підошвою, яка гарно щеплюється з поверхнею, обходити небезпечні ділянки, уникати поспіху, при виході з громадського транспорту або під час спуску по сходах обов’язково триматись за поручні. У вечірній час треба ходити по освітлених ділянках дороги, оскільки після ожеледиці може йти сніг, що ускладнює видимість слизьких ділянок.

Якщо ви посковзнулися – спробуйте правильно впасти. Потрібно одразу присісти і зігнути ноги в колінах, тоді ви будете падати не з висоти свого росту, що зменшить ризик травмування. Під час неминучого падіння слід згрупуватися, щоб приземлитися на бік, потім перевернутися і спробувати підвестися. Не виставляйте руки в сторону, не намагайтесь впасти на руку, зазвичай після цього люди отримують типові переломи кісток.

Якщо після падіння є больовий синдром в певному місці, слід до нього терміново прикласти холод. Це може бути, наприклад, сніг чи лід, у такому разі не варто рухати кінцівкою, краще одразу викликати швидку допомогу чи звернутись до травмпункту. Звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання. Для мешканців міста Запоріжжя перша допомога надається безкоштовно в рамках Програми «Охорона здоров'я м.Запоріжжя».

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: будьте обачними, обирайте взуття з глибоким протектором на підошві, не поспішайте при ходьбі, бережіть себе.