ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8 січня православні християни відзначають Собор Пресвятої Богородиці, славлячи гідність богоматеринства. Цього дня Церква прославляє Богоматір, яка народила Ісуса Христа. Свято отримало таку назву тому, що цього дня відбувається загальне, соборне шанування й інших близьких до Діви Марії та Ісуса Христа осіб.

За традицією 8 січня жінки відвідували бабок-повитух, які приймали в них пологи. Повитуха – розмовна назва жінки, яка допомагає при пологах та в післяпологовому періоді. До появи науки акушерства була найпоширенішою галуззю народної медицини. Перші згадки про повитух містяться в єгипетських папірусах 1900-1550 років до Різдва Христового. Ця професія була виключно жіночою: в дохристиянській Європі повитуха була жрицею або знахаркою. Вона керувала пологами та проводила ініціаційні обряди після народження дитини. В східно-європейських суспільствах статус повитухи залишався високим навіть після прийняття християнства. З 18 століття існували вищі та середні заклади для повитух - Повивальні інститути. Діяльність повитух регламентувалась спеціальним статутом.

Сьогодні вагітні жінки, роділлі, породіллі отримують кваліфіковану допомогу в пологових будинках та перинатальних центрах. В місті Запоріжжя функціонує 3 пологових будинки та 8 жіночих консультацій, де працюють кваліфіковані медичні працівники, до обов'язків яких входить надання медичної допомоги вагітним, роділлям під час пологів та породіллям у післяпологовому періоді, а також догляд за новонародженими. Лікувальний процес забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням: кувезами для виходжування глибоко недоношених дітей, ліжечками з підігрівом, лампами для проведення фототерапії та інш. В пологодопомічних закладах міста Запоріжжя працює 139 акушерок та 159 лікарів акушерів-гінекологів. В 2020 році в пологових будинках міста прийнято близько 3,5 тисяч пологів.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність раннього (до 12 тижнів) взяття на диспансерний облік вагітних в жіночих консультаціях для своєчасного виявлення ускладнень вагітності, попередження передчасних пологів, народження недоношених дітей. У разі народження поза акушерським стаціонаром небезпека для жінки та майбутньої дитини збільшується. В пологодопомічних закладах міста створені умови для комфортного перебування жінки та членів її родини, для забезпечення якісної, високоспеціалізованої, своєчасної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим дітям, що дає можливість народжувати здорових дітей та уникати ускладнень.