ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

12.01.2021 відбувся робочий візит директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №8».

Під час візиту директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №8»  Гришина Н.П.  ознайомила присутніх з роботою Центру у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19 та проведеними ремонтними роботами приміщення денного стаціонару.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 8» надає первинну медичну допомогу 30,5 тис. населення Шевченківського району, з них дорослого населення – 23,0 тис. та дитячого населення – 7,5 тис. В КНП «ЦПМСД № 8» працює 26 лікарів, 32 медичних сестри.

В структурі Підприємства 5 амбулаторій, з яких 3 відокремлені та 2 розташовані на території Підприємства за адресою: вул. Харчова, 2. В кожній відокремленій амбулаторії є денний стаціонар. У 2019 році в денних стаціонарах поліклініки проліковано 1215 пацієнтів, у 2020 – 324. Причина зменшення пролікованих хворих – епідеміологічна ситуація по COVID-19.

Серед хворих, пролікованих в умовах денного стаціонару поліклініки найбільшу кількість складають пацієнти з захворюваннями серцево-судинної системи (52,3%), з захворюваннями шлунково-кишкового тракту (24,7%), з захворюваннями органів дихання (12,7%). 40,4% - хворі працездатного віку.

Денний стаціонар по вул. Харчова, 2 знаходився в окремо розташованій будівлі. В зв’язку з цим виникла необхідність з’єднати в одній будівлі амбулаторії сімейного лікаря та денний стаціонар.

На теперішній час КНП «Міська лікарня № 8» ЗМР звільнила приміщення, в якому було розташовано хірургічне відділення поліклініки, площею 162,1м². В даному приміщенні ремонт не проводився більше 25 років.

Для проведення поточного ремонту виділено 661 тис. грн.  з бюджету міста.

В ході ремонту оновлено мережу каналізації та водопостачання з встановленням водонагрівача; мережу електропостачання, силового кабелю. Для пацієнтів з особливими фізичними потребами збудований зручний санвузол.

У відремонтованому  денному стаціонарі поліклініки  функціонують 3 палати на 10 ліжок, кабінет лікаря загальної практики-сімейної медицини, діагностичний та  маніпуляційний кабінети.

В діагностичному кабінеті можуть бути проведені наступні дослідження: електрокардіограма, вимірювання внутрішньоочного тиску, гостроти зору, зросту, ваги, насиченості киснем крові, швидкі тести на тропоніни, вірусні гепатити В і С, ВІЛ, вагітність.

Денний стаціонар поліклініки відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення забезпечений на 100%. В 2020 році за кошти НСЗУ придбано медичне обладнання на суму 12 тис. грн., меблі – на суму 50 тис. грн. 

В денному стаціонарі працюють лікар загальної практики-сімейної медицини, сестра медична загальної практики-сімейної медицини та молодша медична сестра.

Зміцнення матеріально-технічної бази  Центру за 2016-2020 роки здійснювалось за рахунок бюджету міста на  загальну суму 5,1 млн. грн. по «Програмі розвитку первинної медико-санітарної допомоги» (5 одиниць санітарного транспорту, 53 од. комп’ютерної техніки, електрокардіографи, глюкометри, сумки-укладки для лікарів та сестер медичних, медичне обладнання, 6 холодильників для зберігання вакцин та ін.)  Здійснено заміну 154 вікон у всіх приміщеннях Центру на 1,1 млн. грн. Проведено капітальний ремонт педіатричної  амбулаторії №3 по вул. Карпенка Карого, 7  на суму 2,4 млн. грн.