ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити – День Соборності, і перше проголошення незалежності України. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. В цей день згадують важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня відбулося підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність Української народної республіки. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності” відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину – поляки, але народ ніколи не втрачав надію. Українська мрія - єдність, свобода і незалежність.

День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це свято підкреслює, що ми всі – один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Вітаємо всіх українців з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!