ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День поширення інформації про ревматоїдний артрит (Rheumatoid Awareness Day) заснований в 2013 році фондом Rheumatoid Patient Foundation – організацією, яка займається поліпшенням якості життя хворих на ревматоїдний артрит.

Відзначається цей день щорічно 2 лютого з метою підвищення обізнаності громадськості про це захворювання, привернення уваги до необхідності дослідження ревматоїдного артриту, пошуку способів поліпшити якість і тривалість життя людей, у яких було діагностовано це захворювання.

Ревматоїдний артрит – системне автоімунне запальне захворювання сполучної тканини, яке відноситься до невиліковних захворювань та приблизно в 70% випадків загрожує втратою працездатності. Найчастіше захворювання проявляється у віці 40-50 років, але зустрічається і у молодих людей. Пусковим фактором може послужити фізичне перенапруження, емоційний шок, інфекція, сильне стомлення, гормональна перебудова. Запальний процес викликає порушення структури сполучної тканини, призводить до обмеження в рухах, виникнення болю, набряклості, і в результаті спричиняє необоротну деструкцію суглобів та інвалідизацію людини.

Для здоров’я суглобів важливо, щоб організм був забезпечений структурними компонентами сполучної тканини, завдяки яким суглобовий хрящ може повноцінно витримувати робочі навантаження. Хондроітин сульфат та глюкозамін – головні компоненти, які входять в структуру хрящової тканини, пом’якшують навантаження на суглоби і забезпечують пластичність рухів. Ці компоненти синтезуються в організмі, але при пошкодженні суглобового хряща їх виробництво сповільнюється, і суглоб отримує їх в недостатній кількості. Причини розвитку захворювання різноманітні, проте лікарі рекомендують не нехтувати здоровим способом життя, зокрема фізичними вправами і правильним харчуванням. Регулярні заняття спортом, фітнесом та ходьбою допоможуть зміцнити м`язи, позбавитися зайвих калорій, перерозподілити масу тіла і поліпшити поставу.

Для ефективної профілактики потрібно забезпечити повноцінне харчування, багате вітамінами і мікроелементами. Саме вони дозволяють організму підтримувати імунну систему. Необхідно своєчасно лікувати хронічні захворювання, так як вони можуть загострюватися, особливо при переохолодженні.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: раннє виявлення захворювання за допомогою сучасних засобів може значно зменшити ураження в суглобах. При перших ознаках ураження суглобів звертайтесь до сімейного лікаря.