ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC). Мета цього дня - підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації.

Рак – це загальне позначення великої групи хвороб, які можуть уражати будь-яку частину тіла. Використовуються також такі терміни, як злоякісні пухлини й новоутворення. Характерною ознакою раку є швидке розмноження аномальних клітин, здатних проникати в прилеглі частини тіла й поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазом. Метастази є основною причиною смерті від раку. Рак є соціальною проблемою, яка впливає на розвиток, у тому числі економічний, суспільства в цілому. Рак може уразити будь-кого. На нього хворіють громадяни будь-якого віку з різних країн і усіх соціально-економічних груп. Щороку у світі виявляється 12 млн. осіб, які вперше захворіли на рак. Близько 7 млн. помирають від хвороби. Україна відрізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров'я нації. Актуальність проблеми визначається складністю своєчасної діагностики, часто пацієнти пізно звертаються до лікарів, коли допомогти їм вже неможливо. На обліку в онкологічних установах України перебуває понад мільйон хворих.

В силу того, що особливістю ракових захворювань є їх малосимптомність і відсутність болю на ранніх стадіях розвитку, необхідно звертати увагу на симптоми, які повинні насторожити при їх появі: швидка втрата ваги; хрипота і кашель; зміни у травленні; зміни кількості та якості сечовипускання; виразка, що не загоюється протягом 3-х тижнів; біль, що не проходить; підвищена температура тіла 37-37,2 С тривалий час.

Сьогодні медики знають, що виникнення більше 40% ракових захворювань можна було б запобігти, дбаючи про своє здоров’я та дотримуючись норм здорового способу життя: не курити, бути фізично активними, вживати збалансоване та здорове харчування, своєчасно проводити вакцинацію проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки, утримуватися від тривалого перебування на сонці та в солярії, систематично проводити профілактичні огляди. Такі види раку, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

Департамент охорони здоров'я міської ради наголошує: своєчасно звертайтеся до сiмейного лікаря для діагностування недуги на ранніх стадіях. Пройдіть обстеження вчасно: бережіть своє здоров’я, адже це найцінніший дар у житті!