ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В Україні Міжнародний День стоматолога відмічається з 1993 року. Дата святкування приурочена до дня великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії.

У часи великого гоніння на християнство віруюча в Христа Аполлонія була схоплена та піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби, вимагаючи зречення від віри. За записами історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Стоматологія зародилася в кінці XVII - на початку XVIII століття, хоча істориками були виявлені докази лікування зубів більш ранього періоду. Наприклад, перша ручна бормашина має вік близько 9 тис. років. У XVIII столітті трапився переломний момент, оскільки стали частіше лікувати зуби, ніж виривати. Великий внесок у розвиток стоматології вніс П'єр Фошар, який перший почав виготовляти зубні мости і коронки.

Лікарі часто повторюють, що від стану ротової порожнини залежить здоров'я всього організму. За даними Всесвітньої федерації стоматологів, хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті. Стоматологічна наука спрямована на благородні цілі - полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, зробити життя людини комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі.

Нині багато людей бажають мати рівні зуби і красиву посмішку. Перемога над власним страхом, яка не так давно була нормою для відвідування стоматологічного кабінету, з розвитком сучасних інструментів, матеріалів для пломбування, нових методів і підходів у цій вельми делікатній області дається людині все легше і легше. На теперішній час за статистичними даними 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця стоматологів. В місті Запоріжжя функціонує 6 стоматологічних поліклінік, в яких працює 155 стоматологів, з них 23 – дитячі. Робота стоматолога без перебільшення дуже важлива і більшість з нас це розуміє.

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає всім професійного визнання, успіхів і удачі в роботі. Щоб результати праці радували, а вдячність пацієнтів була щирою. Бажаємо миру і достатку в сім’ях, матеріального благополуччя і здоров’я на довгі роки! З професійним святом!