ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день хворого відзначають щорічно 11 лютого. Свято стало вагомим соціальним кроком до об'єднання людей навколо проблем оздоровлення населення планети.

В цей день в місті Лурд (Франція) люди спостерігали явище Богоматері, яка зцілила стражденних, після чого її почали називати рятівницею хворих. Вперше про День хворого заговорили 13 травня 1992 року, а вже в наступному році 11 лютого його відзначав весь світ. Ініціював встановлення цього символічного свята Папа Римський Іоанн Павло II. У своєму спеціальному посланні, написаному з цього приводу, понтифік зазначив, що щорічне святкування Всесвітнього дня хворого має мету: «дати відчути співробітникам численних медичних католицьких організацій, віруючим, всьому громадянському суспільству необхідність забезпечення кращого догляду за хворими і немічними, полегшення їх страждань».

За роки свого існування Всесвітній день хворого вийшов за рамки суто конфессіального заходу. Зараз він підтримується також на рівні інших всіляких державних і комерційних медичних закладів. Переважна більшість так чи інакше стикалася з цим явищем: багато хто з нас хворів, або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, як важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, хтось робить це постійно, обравши професію медика. Є серед нас і ті, для кого підтримка і догляд за хворими – це святе веління душі.

Цей день є свідченням підтримки суспільством всіх людей, здоров'я яких було порушено через різні недуги. Департамент охорони здоров’я міської ради приєднується до цієї доброї ініціативи і бажає всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими – сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою! А всім хворим – полегшення і одужання, енергії і самовладання, душевного тепла і підтрімки!