ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11.02.2021 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Нерянов К.Ю. ознайомив присутніх з роботою приймального відділення та перспективами  його розвитку.

КНП «Міська лікарня № 9» ЗМР є однією з потужніших опорних багатопрофільних лікарень по обсягу надання медичної допомоги не тільки в місті, а і в області, обслуговує територіально близько 200 тис. мешканців Дніпровського та Хортицького районі м. Запоріжжя та надає екстрену медичну допомогу дитячому та дорослому населенню, в тому числі інших районів міста і області. В лікарні розгорнуто 600 стаціонарних ліжок, з них 345 – хірургічного профілю, 255 терапевтичного профілю. Стаціонарну допомогу отримують щорічно понад 16 тис. хворих.

У 2020 році в Україні розпочато впровадження та реалізацію національного проєкту «Велике будівництво» одним із заходів якого є проєкт EMERGENCY 2020, яким передбачено створення потужних відділень невідкладної допомоги в опорних лікарнях, в ході чого заплановано проведення реконструкції приймальних відділень та оснащення їх сучасним діагностичним обладнанням. В місті Запоріжжі визначено 2 опорні лікарні, які включені до реалізації цього проєкту, а саме: КНП «Міська лікарня №9» ЗМР та КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

Із державного бюджету на реалізацію проєкту з реконструкції приймального відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР виділено 9,1 млн. грн.

На співфінансування з місцевого бюджету для реалізації проєкту у лікарні виділено 730,973 тис.грн. для виконання робіт з виготовлення проєктно-кошторисної документації ТОВ «Будсервіс» відповідно до вимог бренд-буку проєкту, розробленому Міністерством охорони здоров’я України. Загальна площа реконструкції складає 1838,59 м2, кошторисна вартість – 28,86 млн.грн.

В 2020 році ТОВ «Містобудівна компанія «Карат» було відремонтовано приміщення хірургічного корпусу площею - 905,150 м2, а саме: завершені роботи по монтажу інженерних мереж, електричних мереж, вентиляційної системи; замінено 100 % вікна, виконано роботи по ремонту шісти палат для тимчасового перебування пацієнтів, приміщення кабінету УЗД на 80%, ремонт маніпуляційного кабінету, приміщення для персоналу, кабінет ендоскопії та агіографічної системи на 80%. Станом на 31.12.2020 профінансовано кошти у сумі – 9,82 млн. грн. В 2021 році на продовження будівельних робіт виділені кошти з бюджету міста  у сумі – 10,0 млн. грн.

Станом на сьогодні проводяться роботи з реконструкції першого поверху травматологічного корпусу, зокрема: палати для пацієнтів в зоні ресусцитації; оглядові приміщення, перев’язувальні, маніпуляційні, приміщення для санітарної обробки пацієнтів загальномедичної зони; а також у діагностичному блоці, в якому буде встановлено сучасне діагностичне обладнання – ангіограф, МРТ, УЗД. На першому поверсі хірургічного корпусу розпочата реконструкція приймально-сортувальної зони - доставка пацієнтів медичним автотранспортом, вестибюль, реєстратура, вбиральня для пацієнтів.

Оснащення приймальних відділень сучасним діагностичним обладнанням, а саме: ангіографічною системою, системою ендоскопічної візуалізації, передбачено централізовано за кошти державного бюджету. Згідно з розподілом планується отримання цифрової ренгенологічної установки на 3 робочіх місця.

Протягом 2016-2020 років для покращення матеріально-технічної бази закладу було придбано медичного обладнання на загальну суму майже 45 млн.грн., а саме: - компьютерний томограф, 2 мобільні рентгенсистеми, 3 рентгенгенологічні установки, 14 апаратів ШВЛ, 45 моніторів пацієнта, портативний УЗД апарат, 3 дефібрилятори, 11 кисневих концентраторів, УЗД легеневий, аналізатор газів крові та ін.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19) в м.Запоріжжя 210 ліжок КНП «Міська лікарня №9» ЗМР перепрофільовано для надання медичної допомоги пацієнтам із гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірсом SARS-CoV-2. З початку пандемії стаціонарну допомогу отримали 1197  пацієнтів з підозрою та  захворюванням на коронавірусну хвороробу. Для забезпечення централізовоною подачею кисню здійснено повну заміну зовнішніх кисневих мереж, закупівлю кріоциліндру на 5т та внутрішню розводку киснепроводу з облаштуванням  207 кисневих  точок. Загальна сума витрат склала 4,8 млн. грн.

Після завершення робіт забезпечення киснем виділених ліжок буде становити 100%.