ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів щорічно 15 лютого у понад 40 країнах світу з 2003 року. Основна мета – звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей, покращити інформування населення з питань дитячої онкології.

Одним з головних завдань заходів, що проводяться в цей день, є інформування батьків про способи профілактики та виявлення ранніх ознак раку у дітей.

За показниками смертності дітей від злоякісних новоутворень Україна займає 5 місце в Європі. Найбільш поширеними онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія (рак крові), злоякісні новоутворення головного мозку та інших відділів нервової системи, лімфоми. Онкологічна патологія у дітей має суттєві відмінності від такої у дорослих і значно легше піддається лікуванню при ранньому виявленні. Не слід забувати, що рак у дорослої людини здебільшого є наслідком її способу життя, харчування, умов праці тощо. Дитячі ж пухлини найчастіше уроджені, їх закладення у плода відбувається ще в утробі матері, тому виникнення пухлини у дитини зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям, їх шкідливими звичками, їх харчуванням, умовами життя і праці.

Онкологічну хворобу дитини виявити складно, тому батьки повинні бути уважними до змін, що виникають у дитини. Це – незначне схуднення, незвична блідість, погіршення апетиту, постійне незначне підвищення температури. Може бути і видима пухлина, випадково виявлена при одяганні дитини чи купанні. Важливий фактор, котрий супроводжує будь-яку хворобу дитини, це зміна її поведінки: життєрадісна дитина стає роздратованою, швидко втомлюється. Провідна роль виявлення дітей з онкологічними захворюваннями належить сімейним лікарям, педіатрам. Сімейний лікар, який стикається зі скаргами на тривалий субфебрилітет, схуднення, свербіж шкіри, анемію, гіперлейкоцитоз, лімфоцитоз, біль у животі, збільшення лімфатичних вузлів, передчасне статеве дозрівання, пухлинні утворювання, збільшення печінки, селезінки проводить у максимально стислий строк ретельне клінічне обстеження дитини за участю онколога.

Будь-якої профілактики онкологічних хвороб у світі немає, тому на першому плані має бути турбота про здоров’я. Дитині необхідне здорове збалансоване харчування, повноцінний сон, зведене до мінімуму спілкування з комп’ютером та мобільним телефоном, регулярні прогулянки на свіжому повітрі та профілактичні огляди у лікаря з обов’язковим лабораторним обстеженням.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: рання діагностика збільшує показники виживання при всіх онкологічних захворюваннях. У переважній більшості випадків у дітей реально досягти ремісії або повного одужання при використанні комбінації хіміотерапії з іншими видами лікування (оперативне втручання, променева та імунотерапія тощо).