ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

17 лютого 2021 року в приміщенні департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради за адресою: вул. Патріотична, 20А відбулося публічне представлення звіту про виконання бюджету міста галузі «Охорона здоров’я» за 2020 рік.

В рамках заходу директор департаменту охорони здоров'я міської ради Ушакова В.В. представила звіт про стан організації надання медичної допомоги населенню міста Запоріжжя в 2020 році.

Протягом 2020 року діяльність закладів охорони здоров'я м. Запоріжжя була спрямована на підвищення якості і доступності медичної допомоги населенню міста та здійснювалась в умовах   надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Медичну допомогу населенню міста надають вісім центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входить 71 амбулаторія. Обслуговуєме населення складає 727 986 осіб.

В Центрах створено 26 мобільних бригад для реагування на гостру респіратурну хворобу COVID-19, спричинену короновірусом SARS-CoV-2.

І. За договорами НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році за пакетами медичних послуг склало 336,6 млн.грн. з них:

- про медичне обслуговування щодо первинної медичної допомоги – 327,6 млн.грн.

 - «Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що утворені для реагування на гостру респіратурну хворобу COVID-19, спричинену короновірусом SARS-CoV-2 – 9,1 млн.грн.

ІІ. За  кошти місцевого бюджету – 69,9 млн.грн. (заходи програми «Охорона здоров’я м.Запоріжжя на 2019-2020 роки», комунальні послуги і енергоносії, капітальні видатки, ремонти та реконструкції).

Надання вторинної медичної допомоги здійснюється 9 лікарнями загального профілю, 2 дитячими лікарнями, лікарнею екстреної і швидкої медичної допомоги, 3 пологовими будинками та 6 стоматологічними поліклініками.

Кількість стаціонарних ліжок становить  3490 (лікарня екстреної і швидкої медичної допомоги – 710, дитячі лікарні – 495, пологові будинки  - 330, міські лікарні – 1955).

Для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 перепрофільовані сім закладів охорони здоров’я м.Запоріжжя, що визначені для надання медичної допомоги цій категорії хворих, які уклали договори з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS CoV-2». Всього в 7 лікарнях міста функціонують 928 ліжок для надання медичної допомоги зазначеним пацієнтам. За 2020 рік проліковано 3592 пацієнта з захворюванням та 2963 з підозрою на  гостру респіраторною хворобою COVID-19.

21 медичний заклад вторинної ланки уклав 116 договорів з НСЗУ на надання медичної допомоги. Отримано коштів 1,034 млрд.грн, крім того, на лікування COVID-19 – 266,6 млн.грн.

На виконання завдань Програми «Охорона здоров’я м.Запоріжжя на 2019-2020 роки» в минулому році було використано 693,5 млн.грн. В рамках Програми кошти спрямовані на забезпечення хворих на рідкісні (орфанні) захворювання - 7,8 млн.грн, забезпечення виробами медичного призначення інвалідів та дітей-інвалідів – 19,6 млн.грн., пільговий відпуск медикаментів – 7,8 млн.грн., лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 38,2 млн.грн, покращення та оновлення матеріально-технічної бази – 45,7 млн.грн., реалізацію національного проекту «Велике будівництво» зі створення сучасних приймальних відділень – 18,5 млн.грн., закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) – 119,7 млн.грн. та інше.

Директорка департаменту Ушакова Вікторія Василівна відповіла на питання депутатів міської ради, подякувала їм за активну позицію у вирішенні першочергових питань галузі та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.