ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

18.02.2021 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР Бессарабов Ю.М. ознайомив присутніх з роботою пологового будинку у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19.

КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР є закладом І акредитаційної категорії, який працює в режимі цілодобового надання екстреної медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим. За рік в закладі проходить до 1500 пологів та проводиться більш 2000 оперативних втручань. В КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР функціонує амбулаторно-поліклінічний підрозділ та стаціонарний підрозділ на 90 ліжок.

У вересні 2020 року на території пологового будинку відкрилася сучасна, комфортна жіноча консультація на 340 відвідувань на добу. Оснащення консультації відповідає стандартам надання медичної допомоги.

З метою оптимізації надання медичної допомоги жіночому населенню міста у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19,                                  КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР визначено закладом  для прийому, розміщення вагітних та роділь з лабораторно підтвердженими випадками COVID-19.

Структура пологового будинку, високий рівень кваліфікації спеціалістів, можливість терміново здійснювати консультації суміжними спеціалістами є запорукою успіху у боротьбі з короновірусом. Пріоритетним напрямком роботи є здоров’я матері та дитини.

За 2020 рік в закладі проліковано 81 жінку з СOVID – 19, з них 51 - мешканки м. Запоріжжя,  з початку  2021 року - 26 жінок, з них 9 жінок -  мешканки Запорізької області. З пневмонією тяжкого ступеню проліковано відповідно 48 (2020 рік) та 9 (2021 рік) пацієнток. Кисневої підтримки потребували 90 відсотків хворих, з використанням ШВЛ проліковано 12 паціенток. Серед новонароджених в трьох випадках діагностовано вроджена коронавірусна інфекція.

Для забезпечення надання невідкладної допомоги як матерям так і новонародженим з захворюваннями на гостру респіраторну хворобу COVID-19 КНП «Пологовий                                        будинок №4» ЗМР в 2020 році  за рахунок коштів бюджету міста виділено 3,6 млн. грн. (закуплено 2 апарата ШВЛ, 3 монітори пацієнта, дефібрилятор, лабораторне обладнання  тощо).

За рахунок коштів місцевого бюджету виконані роботи з удосконалення системи киснезабезпечення з облаштуванням 44 додаткових  кисневих точок на суму 430 тис.грн..

Протягом 2020 року за рахунок коштів НСЗУ, призначених для придбання обладнання для боротьби з СOVID – 19 закуплено  медичне обладнання на суму 2,6 млн грн. (2 апарати ШВЛ; 3 монітори пацієнта, 2 аспіратори, 3 кисневих концентратори), як благодійна допомога КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР отримана сучасна мобільна рентгенустановка                              вартістю 1,3 млн.  грн.

За кошти НСЗУ також придбано гістероскопічну систему у комплекті з гістерорезектоскопом, лазерне устаткування, операційна лампа та лабораторні аналізатори на суму 1,9 млн.

З початку 2021 року за рахунок коштів НСЗУ закуплені 2 сучасні ультразвукові системи  експертного класу на суму 2,1 млн грн., здійснюється закупівля функціональних ліжок. 

У 2021 році за кошти НСЗУ планується проведення поточного ремонту операційної, централізованого стерилізаційного відділення, лабораторії з модернізацією освітлення, утеплення зовнішнього фасаду, встановлення сучасної пожежної та охоронної сигналізації та інші роботи на суму більше 4 млн. грн.