ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Cвоє професійне свято фельдшери щорічно відзначають 21 лютого. Неможливо не знайти слів поваги і подяки, які варто сказати цим чудовим фахівцям.

Саме від того, як спрацює фельдшер медичного пункту або швидкої допомоги, безпосередньо залежать життя дуже багатьох людей. 21 лютого всі вилікувані пацієнти із задоволенням дякують своїм рятівникам і бажають їм міцного здоров'я і умінь, які і в подальшому допоможуть допомагати людям.

          Слово «feldscher» в перекладі з німецької означає «польовий цирульник». Перші фельдшери з'явилися в Німеччині в середні віки - вони надавали екстрену допомогу пораненим під час боїв. Багато століть на фельдшерів покладався обов'язок надання першої допомоги, екстреної діагностики, проведення необхідних медичних маніпуляцій.

Фельдшер - це фахівець, який отримав середню спеціальну медичну освіту. Він має право проводити обстеження і встановлювати діагноз, проводити самостійне лікування або направляти пацієнта до лікаря-фахівця. Фельдшер має достатню кваліфікацію, щоб діагностувати і лікувати захворювання, в багатьох випадках в змозі замінити лікаря, але рівень професійних знань лікаря вище, тому фельдшер працює під контролем лікаря.

Ми часто бачимо, як по вулицях міста мчить біла машина з червоними смугами і відразу розуміємо, що це швидка допомога поспішає, щоб допомогти потерпілому. Працівники швидкої допомоги - це кваліфіковані фахівці, які можуть надати першу допомогу в переважній більшості випадків. Фельдшерська праця дуже цінна і складна. Практично кожну добу ці працівники рятують життя сотням людей.

          Особливо важлива роль фельдшера в місцях, віддалених від великих медзакладів. У селах, наприклад, робота фельдшера практично не відрізняється від роботи дільничного лікаря. А установа, де він працює, так і називається - фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП). Фельдшери працюють також на «швидкій допомозі», в медпунктах аеропортів, залізничних і автовокзалів, у військових частинах.

          Департамент охорони здоров'я міської ради вісловлює подяку фельдшерам за титанічну працю, стійкість і витривалість, високий професіоналізм! Будьте здорові, щасливі і оптимістичні! Нехай ваше життя наповнять доброта, теплота і гармонія!