ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

19 лютого 2021 року ректор Запорізького державного медичного університету Колесник Ю.М., в присутності заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Пустоварова А.І., директора департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Ушакової В.В. та директора  КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР Запорожченко А.Г., передав сучасний УЗД-апарат експертного класу, придбаний за кошти вищого навчального закладу.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради - є лікарняним закладом охорони здоров’я –вторинного рівня надання амбулаторної та стаціонарної спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню.

Це медичний заклад,  що надає спеціалізовану медичну допомогу дитячому населенню у відповідності до стандартів, поєднуючи професіоналізм і інтелектуальний потенціал працівників з використанням сучасного медичного обладнання. Щороку на базі лікарні отримують кваліфіковану стаціонарну та консультаційну медичну допомогу понад 115 тис. пацієнтів м. Запоріжжя та Запорізької області.

Заклад є науково-практичною базою для 4 кафедр Запорізького державного медичного університету: дитячої хірургії та анестезіології, дитячих хвороб ФПО, факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб.

Завдяки плідній співпраці, об’єднанню зусиль міської влади та Запорізького державного медичного університету, на базі лікарні  з’явився сучасний УЗД-апарат експертного класу, придбаний за кошти вищого навчального закладу.

Стаціонарний апарат для ультразвукових досліджень – апарат експертного класу, з останніми інноваційними розробками. Апарат забезпечує висококласну продуктивність при компактних габаритах і продуктивність в реальному часі, що означає краще діагностування за менший час, підвищений комфорт користувача і поліпшені клінічні результати, а також пропускну здатність і ефективність, особливо, якщо мова йде про маленьких пацієнтів.

Апарат оснащений датчиками: для огляду внутрішніх органів, серця, головного мозку у новонароджених та дітей середнього віку; для огляду внутрішніх органів (печінка, підшлункова залоза, нирки, селезінка) та органів малого тазу для дітей від 1 до 18 років; для огляду поверхнево розташованих внутрішніх органів, зокрема, щитовидної залози, лімфовузлів, м’яких тканин, тазостегнових суглобів у новонароджених. Особливістю також є можливість деталізації огляду внутрішніх органів у новонароджених, у т.ч. стеноз пілоричного відділу шлунка.

Апарат планується використовувати на базі денного стаціонару КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та зменшити навантаження на роботу стаціонарних апаратів УЗД.

Необхідно зазначити, що завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази медичних установ м. Запоріжжя протягом останніх трьох років  КНП «Міська дитяча лікарня № 5» дооснащено 4 новими УЗД апаратами експертного класу, з них 1 портативний УЗД апарат.

Це не перше дороговартісне медичне обладнання придбане за кошти  Запорізького державного медичного університету. В лікарні використовується також лапароскопічна стійка, УЗД-апарати у стаціонарі, які знаходяться у спільному користуванні. 

Фахівці лікарні та працівники кафедр разом працюють на цьому обладнанні як для діагностики, так і для навчання. Це певний вклад у лікувально-діагностичний процес, а також боротьбу за здоров’я дітей, які знаходяться на лікуванні.

Адже, поєднання науки та практичної медицини – це єдиний шлях до формування якісної, сучасної медичної допомоги.