ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день імунітету відзначається медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно з 2002 року з метою залучення суспільної уваги до проблем, пов'язаних з поширеністю і зростанням частоти різноманітних імунних захворювань, збереженням і зміцненням імунітету.

Імунітет (від лат. слова immunitas – звільнення) – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким чином забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань, 10% - мають вроджений імунодефіцит і хворіють досить часто. У решти - сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя. До теперішнього часу налічується близько 200 різновидів первинних імунодефіцитів. Дана група різнорідних по клінічних проявах захворювань важко піддається лікуванню і входить до числа глобальних медичних проблем. Аутоімунні патології найчастіше носять хронічний характер, розвиваються у молодому віці і надалі викликають серйозні порушення в роботі внутрішніх органів; при цьому вкрай важливі рання діагностика і призначення патогенетичної терапії. За відсутності медичної допомоги або неадекватному лікуванні таке захворювання швидко прогресує, нерідко приводить до інвалідизації, розвитку важких ускладнень і смерті.

Глобальні зміни умов життя, підвищення рівня забруднення довкілля відбиваються на загальному імунному статусі людини. Велику роль у формуваннi iмунiтету відіграє нервова система. Пiд час емоцiйного стресу наднирники виробляють стресовi гормони, якi знижуть активнiсть iмунної системи. Багато чинників, які негативно впливають на стан імунної системи, пов'язані із способом життя. У зв'язку з цим в світі все більше уваги приділяється інформуванню населення про ризики, пов'язані з неправильним способом життя. Кожна людина повинна забезпечувати умови, необхідні для нормальної опірності організму. Шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія неминуче приводять до порушення здоров'я, підвищують ризик розвитку патології. Також дуже важливо налагодити правильне харчування – зокрема, забезпечити достатнє надходження вітамінів: квашена капуста, лимони, будь-якi свiжi овочi та фрукти повиннi щодня бути на столi. Необхiдно слiдкувати за мiкрофлорою кишкiвника, адже вiн бере безспосередню участь у формуваннi iмунiтету. Вживайте бiльше злакiв, овочiв у будь-якому виглядi, хлiб грубого помолу, молочнокислi продукти. Варто виключити вживання алкоголю. Підтримуйте фізично активний спосіб життя і зробіть заняття фізкультурою частиною вашого повсякденного життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: запобігаючи або своєчасно корегуючи порушення імунітету, можна уникнути захворювань багатьох органів і систем. Бажаємо здоров’я!