ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

02.03.2021 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. до КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Під час візиту директор КНП  «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР Запорожченко А.Г. ознайомив присутніх з функціями відділень лікарні та ходом реконструкції інфекційно-боксованого діагностичного відділення.

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР - єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарна, консультативна амбулаторно-поліклінічна та виїзна для інтенсивної терапії новонародженим. В цілодобовому режимі надається, зокрема, ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дитині з перших годин життя.  З початку роботи лікарні з 1991 року в окремо розташованому корпусі функціонувало інфекційно-боксоване діагностичне відділення.

У 2012 році згідно Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 30.11.2012                                № 458/2 - розпочато роботи з реконструкції за вказаним об’єктом. Проте, у 2013 році, у зв’язку з відсутністю фінансування, будівельно-монтажні роботи за об’єктом «Реконструкція інфекційно-боксованого діагностичного відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР, за адресою:                                   вул. Новгородська, 28А, м. Запоріжжя» призупинено до цього часу.

На теперішній час епідеміологічна ситуація в світі, зокрема, пов’язана з пандемією  гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, внесла свої корективи.

В м. Запоріжжя відсутні інфекційні відділення, які б повністю відповідали санітарно-будівельним нормам та  сучасним стандартам надання медичної допомоги пацієнтам дитячого віку з інфекційною патологією. Тому прийнято рішення поновити роботи з реконструкції вказаного об’єкту.

На сьогодні вже виділено перший транш фінансування у розмірі 1,7 млн.грн. для проведення корегування проекту та початку монтажно-будівльних робіт.

18.02.2021 проведено коригування проекту та отримано позитивний експертний звіт. Загальна кошторисна вартість за проектом в поточних цінах станом на 18.02.2021 складає 54,4 млн.грн.

Інфекційно-боксоване діагностичне відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це окремо розташована будівля, яка включає мельцеровські бокси для ізоляції пацієнтів з небезпечними та висококонтагіозними інфекціями. Кожен бокс містить окремий вхід з вулиці та з коридору відділення. В кожному є окремий санвузол, підведення точок киснезабезпечення. Така будова відділення дозволяє розмежовувати потоки хворих в залежності від нозологічних форм інфекцій (крапельні, кишкові інфекції) та дає можливість вести прийом хворих ізольовано, безпосередньо в боксі.

Проектом передбачається відділення на 42 ліжко-місця. Основні функціональні групи приміщень:

- приміщення для хворих – бокси на 1 та 2 ліжка з санвузлами, тамбурами та шлюзами (при виході у коридор). Вхід до боксів  передбачений безпосередньо з зовнішніх галерей.

- приміщення, що забезпечують лікувальних процес – маніпуляційні, оглядові, фізіотерапевтичний кабінет, пости медсестр, кабінети лікарів;

- побутові приміщення персоналу лікарні.

Крім того, проектом передбачена реконструкція підземного тунелю для сполучення відділення ДІБВ з харчоблоком лікарні.

Договір на проведення робіт з підрядною організацією укладено, та з березня поточного року планується продовження робіт з реконструкції відповідно до чинного законодавства.

На сьогодні з місцевого бюджету вже виділено фінансування у розмірі 1,029 млн.грн., на які підрядник зможе розпочати підготовчі роботи, зокрема, це:  підготовка території, демонтажні роботи зруйнованих конструкцій, вікон, каркасів, улаштування перегородок  стін, тощо.

Завершити реконструкцію об’єкту планується до кінця 2022 року.