ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день охорони здоров'я вуха та слуху (International Day for Ear and Hearing), заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається щорічно 3 березня. Слух — це чудовий дар, яким природа наділила людину, невід’ємна частина сприйняття навколишнього світу.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти і порушень слуху страждають приблизно 360 мільйонів людей у світі, з них в Україні майже 6 мільйонів мають порушення слуху.

Порушення слуху може бути вродженим або набутим: генетично зумовленим, внаслідок перенесених захворювань, травм, лікування токсичними препаратами, через шкідливі фактори навколишнього середовища. Збільшує ризик втрати слуху тривале перебування у гучному середовищі. У деяких випадках порушення слуху настає раптово, а іноді слух знижується поступово та непомітно. Людина не розуміє, що з нею відбувається: мовлення інших людей починає здаватися «бубонінням», не вистачає гучності або розбірливості при перегляді телепередач або прослуховуванні радіо. При цьому багато хто навіть не звертає на це уваги, не замислюється, що це ознаки втрати слуху, дратується, коли про це їм говорять рідні або колеги. Зазначені симптоми не можна ігнорувати. Внаслідок порушення слуху у людини часто розвиваються судинні захворювання, хронічна втома, депресія; навіть невелике порушення слуху може стати причиною погіршення пам’яті, тому що людина чує не тільки вухом, а насамперед мозком. Навіть невелике зниження потоку звукової інформації призводить до того, що мозок поступово припиняє розрізняти звуки.

Щороку у всьому світі розробляються принципово нові методи дослідження та обстеження слуху, які дозволяють точно диференціювати характер і рівень ураження слухового апарату. Продовжується розвиток аудіології, що збагачує отіатрію у науковому та практичному відношенні. В нашій країні створені всі умови для надання отіатричної допомоги населенню, медичні заклади оснащені сучасним устаткуванням, відповідають завданням медичного обслуговування населення.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: якщо ви помітили, що у вас або ваших близьких став погіршуватися слух, не затягуйте з візитом до сімейного лікаря. Близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку. В нашому місті створені всі умови для надання отіатричної допомоги населенню: медичні заклади укомплектовані фахівцями, оснащені сучасним устаткуванням, є спеціалізовані кабінети, куди кожен може звернутися за допомогою. Вчасно виявлені і усунені фахівцем проблеми зі слухом дозволять не турбуватися з приводу можливого зниження якості життя з-за подібних неприємностей.