ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

03.03.2021 відбувся робочий візит та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №3» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня №3» ЗМР Івахненко О.М. ознайомила  присутніх з роботою закладу та організацією надання медичної допомоги пацієнтам хворим на глаукому та катаракту.

КНП «Міська лікарня №3» ЗМР надає спеціалізовану медичну допомогу мешканцям м. Запоріжжя з офтальмологічною, хірургічною, ЛОР – патологією. У закладі працюють 359 осіб, з них 69 лікарів та 139 медсестер.

Стаціонар розрахований на 240 ліжок та має в своєму складі відділення: І хірургічне з міським центром механічної жовтяниці та центром малоінвазійної і ендоскопічної хірургії, 2 хірургічне гнійно – септичне відділення з міським центром лікування ускладнень цукрового діабету – «діабетична стопа», відділення мікрохірургії ока з міським центром травм та опіків очей, отоларингологічне гнійно-септичне відділення, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, клініко-діагностичну лабораторію, фізіотерапевтичне відділення з реабілітаційним центром для учасників АТО, рентгенологічне, приймальне та поліклінічне відділення.

На виконання рішення сесії міської ради від 28.12.2020 №24 «Про внесення змін до рішення міської ради від 19.12.2018 №32 «Про затвердження Програми «Охорона здоров'я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки» (зі змінами)» та з метою профілактики сліпоти від очних хвороб та запобігання інвалідності КНП «Міська лікарня №3» ЗМР для оперативного лікування хворих із катарактою  в 2021 році виділено 345 тис.грн. Оперативне лікування пацієнтів проводиться на базі відділення мікрохірургії ока з міським Центром травм та опіків очей.

6 березня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з глаукомою, який проводиться з 2008 за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми / WGA / та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою /WGPA /.

Глаукома - це захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску та розвитком глаукомної атрофії зорового нерву. Початок недуги протікає безсимптомно, проте якщо лікування цього підступного захворювання не проводиться, то поступово звужується поле зору - пацієнт перестає помічати розташовані збоку об`єкти. Надалі відсутність лікування призводить до прогресуючого зниження зору. Причому з часом можлива втрата центрального зору аж до повної сліпоти. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, не відновлюється.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі доходить до 100 млн осіб. При цьому з 28 мільйонів сліпих у світі майже кожен п`ятий втратив зір у зв`язку з цим захворюванням. Загалом в Україні – приблизно 170 тисяч людей вражені цією хворобою, щорічно реєструється 20-25 тисяч пацієнтів, у яких виявляють глаукому. В м.Запоріжжі  під диспансерним наглядом знаходиться понад 4000 пацієнтів з глаукомою, щорічно реєструється 200-300 нових пацієнтів. На тисячу людей, які звертаються до офтальмолога, у 8-10 виявляють глаукому. Інвалідність внаслідок глаукоми завжди займає перші місця серед причин інвалідності по зору.

Щоб призупинити темпи інвалідизації через цю патологію, слід розв’язати проблему вчасного виявлення цієї хвороби. Для цього кожна людина, старша 40 років, має регулярно 1 раз на рік вимірювати свій внутрішньоочний тиск.  Людям, що входять в так звані «групи підвищеного ризику», зір необхідно перевіряти, щонайменше, двічі на рік. Це особливо актуально для пацієнтів з історією сімейних захворювань глаукомою, тих, хто страждає сильною короткозорістю або далекозорості, а також людей, старших 60 років. Найважливішою для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення, однак понад половини людей, які страждають від цієї хвороби, навіть не підозрюють про це. Фахівці стверджують, що діагноз глаукома - не привід впадати у відчай, панікувати і перестати радіти навколишньому світу. Адже в більшості випадків перебіг цього захворювання управляється за допомогою медикаментозного або хірургічного втручань, або ж їх комбінації. Тому своєчасне звернення до лікаря і рання діагностика допоможуть зберегти один з найдивовижніших дарів природи - зір.

Щорічно у відділенні відділення мікрохірургії ока з міським Центром травм та опіків очей виконується понад 2500 планових оперативних втручань, 50% з яких складають операції з приводу катаракти. Всі операції виконуються сучасним високотехнологічним методом – факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи.

Одним з найчастіших факторів ризику виникнення вторинної глаукоми є розвиток катаракти. Збільшення розмірів кришталика призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. Лікуванням такого типу глаукоми є метод видалення катаракти та імплантація штучного кришталика.  

Пацієнти з вторинною глаукомою потребують проведення оперативного лікування за невідкладними показаннями або в найкоротший час (визначається рівнем підвищення внутрішньоочного тиску та можливістю його медикаментозної компенсації).

В межах фінансування програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки» в відділенні мікрохірургії ока КНП «Міська лікарня №3» ЗМР в 2020 році проведено 127 операції з імплантацією штучного кришталика, придбаного за бюджетні кошти. На теперішній час в черзі перебуває 271 пацієнт.

Всі операції виконуються сучасним високотехнологічним методом – факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика). Для цього в 2017 році за кошти бюджету міста придбано сучасне офтальмологічне обладнання: система для факоемульсифікації Visalis S500, мікроскоп для оперативних втручань S/7 OPMI Visu 140, автоматичний рефрактометр URK-700, прилад для ультразвукової офтальмологічної діагностики (В-скан).

В лікарні протягом останніх п'яти років за бюджетні кошти було проведено ремонтів (капітальних та поточних) на загальну суму 6,8 млн. грн.  За бюджетні кошти придбано обладнання на суму 7.7 млн. грн., у тому числі апарати штучної вентиляції легень, мікроскоп офтальмологічний, система офтальмологічна, дефібрилятори, стерилізатор, рефрактор-кератометр, прилад для УЗД., комп'ютерна техніка.