ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 6 березня у багатьох країнах відзначається професійне свято лікарів - Міжнародний день зубного лікаря (International Dentist Day). Люди регулярно відвідують зубного лікаря, так само як і інших представників медицини.

Кожне покоління відчуло на собі різні методи і прийоми лікування зубів. Сучасна стоматологія стрімко розвивається і на даний момент відвідування зубного кабінету не таке страшне і проходить безболісно.

          Жоден стоматолог не може уявити свою діяльність без бормашини. Її винахід став справжнім проривом в індустрії лікування зубів. Сталося це 6 березня 1790 року. Геніальна ідея створити цей агрегат належить Джону Грінвуду. Він працював особистим зубним лікарем у Джорджа Вашингтона - першого президента США. Його саморобний пристрій хоч і виглядав жахливо, але працював відмінно. Така велика подія не залишилася без уваги, тому тепер щорічно всі причетні до зубної справи люди відзначають 6 березня Міжнародний день зубного лікаря. Спочатку цей день відзначали виключно в США, але така гарна традиція сподобалася і колегам з інших країн. З цієї причини свято має офіційний статус в різних куточках світу.

          Тільки через понад 100 років, конкретно - в 1907 році з'явилася електрична бормашина. Серед інших важливих «зубних» нововведень значиться винахід тюбика для зубної пасти доктором Вашингтоном Шеффілдом, випуск першої в світі зубної щітки з штучним синтетичним нейлоновим волокном замість натуральної щетини.

          Сьогодні неодмінним заходом в цей день вважається просвітницька робота про необхідність регулярного і ретельного догляду за зубами. Особлива увага приділяється профілактиці дитячого карієсу.

          Департамент охорони здоров'я міської ради вітає зубних лікарів з професійним святом! Бажаємо Вам міцного здоров'я, моральної стійкості, душевного тепла, щирості та вдячних пацієнтів. Нехай вас люблять і поважають, а не бояться!