ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8 Березня — Міжнародний жіночий день (International women's Day), в який відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, сьогодення і майбутнє жінок планети.

          Витоки Міжнародного жіночого дня слід шукати в давньоримській культурі, коли вільні жінки і дівчата вирушали за благословенням до Богині Вести, одягали свої найкращі вбрання і найдорожчі прикраси, щоб продемонструвати прихильність богів, а чоловіки і батьки обдаровували їх невеликими подарунками в честь цього свята. Але справжня історія жіночого дня почалася 8 березня 1857 року, коли працівниці Нью-Йоркських фабрик вийшли на демонстрацію за жіночі права: рівну оплату чоловіків і зниження робочого дня. Крім того, активістки спробували привернути увагу громадськості до питань жіночої освіти, можливості голосувати і умов праці. Саме тоді почалася боротьба жінок за свої права. Після цих демонстрацій в університет вперше взяли дівчину, а у світі почали з'являтися жіночі профспілки. У 1910 році Клара Цеткін ініціювала появу Міжнародного жіночого дня, коли жінки з усього світу можуть збиратися на мітинги і демонстрації, щоб привернути увагу громадськості до соціальних проблем і утискань, з якими вони стикаються щодня. Американські соціалістки зустрілися з Розою Люксембург і Кларою Цеткін на Другій міжнародній конференції в Копенгагені, там вони і вирішили, що будуть відзначати подібне свято. Тоді воно називалося Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я з чоловіками. В 1914 році Міжнародний жіночий день почали святкувати 8 березня, а в 1975 році ООН проголосила цей день - Днем боротьби за жіночі права.

          Департамент охорони здоров'я міської ради вітає усіх жінок з найніжнішим та найсвітлішим днем у році – 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться у ваших домах і душах. Нехай краса природи надихає, а початок весни символізує початок чогось прекрасного у вашому житті! Зі святом!