ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

12.03.2021 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №1» ЗМР.

Під час візиту в.о. директора КНП «Міська лікарня №1» ЗМР Нестерова Л.Ю. ознайомила присутніх з роботою закладу у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19 та  новою лабораторією з проведенням досліджень методом ПЛР.

Наприкінці 2020 року у зв’язку з поширенням захворюваності на COVID-19 та значним збільшенням пацієнтів, що потребують стаціонарного лікування, департаментом охорони здоров’я  вжиті заходи щодо збільшення кількості ліжок для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» за рахунок перепрофілювання ліжок КНП «Міська лікарня №1» ЗМР. 03.11.2020 цим медичним закладом був підписаний договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».

На базі КНП «Міська лікарня №1» ЗМР, яка має 220 стаціонарних ліжок,  розгорнуто 120 ліжок для прийому хворих на COVID-19 і з 16.11.2020 розпочато прийом цих пацієнтів. За період з 16 листопада по 10.03.2021 отримало медичну допомогу 895 хворих. Потребували кисневої підтримки близько 90%. Станом на 10.03.2021 на ліжках, які призначені для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, перебуває 60 хворих.

На теперішній  час в лікарні всі ліжка забезпечені централізованою подачею кисню.

За рахунок коштів бюджету міста лікарня отримала 5 апаратів ШВЛ на загальну суму 3,6 млн. грн. та 5 моніторів пацієнта на 325 тис. грн. Обладнання  вже введено в експлуатацію та використовується за призначенням.

Діагностика COVID-19 здійснюється методом ПЛР в Державній установі «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», потужність центру –  2,5 тис. досліджень на день. На період підвищення захворюваності це вкрай недостатньо. Тому міською владою прийнято рішення про створення нової лабораторії з проведенням досліджень на COVID-19 методом ПЛР на базі КНП «Міська лікарня №1» ЗМР та виділено з бюджету міста близько 6,9 млн. грн.

На теперішній час у виділеному приміщенні, яке розташоване в окремій одноповерховій будівлі біля бактеріологічної лабораторії, загальною площею 96,7 м2 і повністю відповідає вимогам вірусологічної лабораторії, завершені ремонтні та оздоблювальні роботи: замінено вікна, зроблено окремий вхід, встановлено вентиляційну систему та електричні комунікації, проведена заміна внутрішніх дверей, підлоги, відремонтовано стелю, встановлено сигналізацію та ін. На це було витрачено 1,1 млн. грн. з бюджету міста та 50,0 тис. грн. власних коштів лікарні. Також лабораторія укомплектована меблями на суму 76,7 тис. грн. з власних надходжень.

Для оснащення лабораторії закуплено обладнання на суму 3,9 млн. грн. за кошти місцевого бюджету (екстрактор нуклеїнової кислоти, система ПЛР в реальному часі, центрифуги лабораторні, ламінарна шафа, термошейкери, аспіратор, УФ-бокси для ПЛР-робіт, дозатори механічні, термобокс для мікропробірок, морозильні камери, медичні холодильники та ін.).

Також за кошти бюджету міста було закуплено витратні матеріали на суму 105,0 тис. грн., планується придбати ще на 2,2 млн. грн. у березні 2021 року (всього на 2021 рік на витратні матеріали заплановано 5,1 млн.грн.).

ПЛР лабораторія укомплектована кадрами в повному обсязі (1 біолог, 2 лаборанти медичні, 1 молодша медична сестра).

Потужність лабораторії – 200 досліджень на день, це дозволить забезпечити стаціонари міських лікарень безкоштовним обстеженням на COVID-19 методом ПЛР в повному обсязі та розвантажити обласну вірусологічну лабораторію. Порядок та алгоритм направлення на ПЛР дослідження будуть ренгламентовані відповідним наказом департаменту охорони здоров’я міської ради.

На теперішній час Міністерством охорони здоров’я України вже внесені зміни до ліцензійної справи в реєстр повідомлень, а саме додано спеціальність «Вірусологія».

Відкриття лабораторії планується у березні 2021 року.