ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Стан ротової порожнини відображає здоров’я організму в цілому, а проблеми в роті можуть впливати на інші органи та системи. Як і в багатьох органах нашого тіла, в роті живуть бактерії. Більшість з них не є шкідливими.

Зазвичай природні захисні сили організму і добрий догляд за порожниною рота (щоденне чищення щіткою і зубною ниткою) можуть тримати ці бактерії під контролем. Однак, без належної гігієни порожнини рота, кількість їх сягає рівня, який призводить до захворювань порожнини рота і не тільки. Наприклад, бактерії зубного нальоту через тканини пародонту можуть потрапляти в кров’яне русло і провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи, дихальних шляхів. Захворювання ясен вважається одним з чинників розвитку діабету. Тому потрібно чистити зуби двічі на день, вранці перед їжею та ввечері перед сном, а після кожного прийому їжі потрібно полоскати ротову порожнину.

Важливим є правильне та збалансоване харчування, яке повинне включати вітаміни, білки, жири та вуглеводи. Одним із найбільших ворогів зубів є солодощі. Тож їх споживання краще обмежити, а після вживання почистити зуби. Для самоочищення зубів та порожнини рота потрібно вживати фрукти і овочі.

Необхідно пам’ятати, що лікування і профілактика захворювань ясен найбільш ефективні на ранніх стадіях, при перших ознаках хвороби. Тому навіть здоровій людині треба відвідувати стоматолога не рідше 1 разу на рік. Ряд захворювань слизової оболонки порожнини рота (лейкоплакія, гіперкератоз губ, ерозивні хейліти, хронічні тріщини губ тощо) протікають поволі і не завдають болю, але мають схильність перероджуватися у злоякісні пухлини. Своєчасне їх виявлення та лікування допоможе зберегти не тільки здоров’я, а й життя людини. Важливим є той факт, що ротова порожнина є вхідними воротами для вірусів та інфекцій. Тому в даний період є необхідним використання захисних масок та респіраторів, полоскання ротової порожнини антисептичними розчинами з метою попередження виникнення захворювання.

          Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує, що необхідно з дитинства приділяти увагу гігієні порожнини рота, грамотно харчуватися, давати зубам жувальне навантаження, регулярно відвідувати стоматолога. Збережете свої зуби - забезпечите здоров’я всьому організму.