ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Цей день неможливо назвати святом. Але коли в 1982 році дата була затверджена рішенням ВООЗ і Спілкою боротьби з туберкульозом та легеневими захворюваннями і приурочена до 100 -річчя відкриття палочки Коха, її підтримали в багатьох країнах, бо розуміли небезпечність та підступність хвороби, необхідність спільних дій для сталої відповіді на епідемію.

Симвлом Всесітнього Дня боротьби з туберкульозом стала біла ромашка, яка асоціюється зі здоровим диханням.

Групи підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз: ВІЛ-інфіковані особи; особи, що контактують з хворими на туберкульоз; особи з захворюваннями, що призводять до послаблення імунітету; курці, особи, що зловживають алкоголем чи вживають наркотики; мігранти та біженці з регіонів з високою захворюваністю на туберкульоз; особи, що перебувають за межею бідності, безробітні; особи без визначеного місця проживання; пацієнти психіатричних закладів; затримані та заарештовані особи при відправленні їх до ізоляторів тимчасового тримання, особи, які утримуються або звільнились з установ пенітенціарної системи, а також особи, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ як раніше засуджені та піднаглядні; працівники пенітенціарних установ, психіатричних закладів та працівники закладів охорони здоров’я, які мають часті контакти з хворими на туберкульоз особами.

Симптоми, які дозволяють запідозрити туберкульоз: постійна немотивована слабкість, підвищена втомлюваність, втрата ваги, тривала лихоманка з невисокими показниками температури, пітливість, тривалий кашель протягом 3-х тижнів і більше, задишка, кровохаркання. Помітивши будь-який з цих симптомів, треба якомога швидше звернутись до сімейного лікаря, де буде проведено скринінгове анкетування, бактеріоскопія мокротиння, за показаннями - рентген або флюорографія органів грудної клітини, туберкуліно-діагностика, діагностика туберкульозу на молекулярно-генетичному рівні (ПЦР). Чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування.. Туберкульоз у ВІЛ-інфікованих людей може мати атипову форму, яку важко виявити за допомогою традиційних методів. Якщо людина захворіла на туберкульоз, їй не можна: засмагати, палити, вживати наркотики, зловживати алкоголем, відвідувати сауни та лазні, займатися важкою фізичною працею, працювати в шкідливих умовах, відвідувати дитячі установи та місця масових скупчень людей.

Щоб отримати медичну допомогу, пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. В КНП «Міська лікарня №6» ЗМР з метою дослідження мокротиння у осіб з підозрою на туберкульоз використовується сучасний апарат GeneXpert, який дозволить встановити діагноз туберкульозу протягом 2-4 годин, а також діагностувати мультирезистетні форми туберкульозу. Відбувся перехід до моделі амбулаторного лікування яка знижує ризики перехресного інфікування. Пацієнти не випадають із соціального життя, продовжують роботу, не ізольовані від близьких.

На проведення туберкулінодіагностики з бюджету міста виділено 5,6 млн.грн. Закупівля ліків проти туберкульозу повністю профінансована державою.

Департамент охорони здоров’я нагадує: своєчасно звертайтеся до сімейного лікаря при виникненні будь-яких ознак  захворювання.