ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку, 24 березня відзначається Міжнародний день боротьби з депресією. Засновники цього свята ставили за мету привернути увагу світової спільноти до проблем такого душевного захворювання як депресія.

          Депресія – це психологічний розлад, який характеризується тривалим пригніченим станом, втратою інтересу до повсякденних справ та справ, які раніше виконувались із задоволенням. Від цієї хвороби не застрахована жодна людина, проте жінки страждають на неї частіше, аніж чоловіки.          Визначити одну конкретну причину цього захворювання неможливо. Воно є наслідком складних переплетень фізичних, психологічних та соціальних факторів. До симптомів депресії можна віднести пригнічені почуття, зниження фізичних можливостей, зменшення енергії, відчуття тривоги, порушення сну, погіршення концентрації уваги, проблеми з самооцінкою, почуття відчаю, суїцидальне мислення. Депресія має різні ступені розвитку: легка, середня та важка. Дуже важливо виявити депресивний стан на початкових стадіях, оскільки тоді видужати набагато легше. Депресія ніколи не пройде сама, якщо нею не займатися та не лікувати це захворювання. Поряд із сеансами психотерапії та медикаментозним лікуванням, яке призначається відповідним медичним фахівцем, необхідно активно займатися собою.

У складній життєвій ситуації намагайтеся відшукати позитивні моменти. Займайтеся спортом, привчайте до активного способу життя себе та своїх дітей. Відмовтесь від алкоголю та наркотиків – вони посилюють депресію. Варто вживати більше вітамінізованої їжі, оточувати себе світлом, більше бувати на свіжому повітрі вдень. Важливо не тримати всі емоції в собі: діліться думками, страхами з друзями, близькими людьми або тими, хто переживає схожі емоції, уникайте самоізоляції. Підтримка близьких, друзів та членів сім'ї полегшує подолання депресії. Потрібні терпіння та наполегливість, оскільки одужання може бути тривалим. При виникненні суїцидальних думок терміново звертайтеся за допомогою.

Департамент охорони здоров'я нагадує: якщо відчуття втоми, апатія чи тривога не покидають вас понад два тижні, зверніться до сімейного лікаря, який зможе оцінити ваш стан і за потреби направить до фахівця вузького профілю. Самолікування депресії антидепресантами є дуже небезпечним, їх можна приймати тільки за призначенням лікаря. Нехтування цим правилом може призвести до посилення депресії. Депресія виліковна.