ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Своє професійне свято лікарі-нефрологи відзначають 27 березня. Нефрологія - галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування.

Згадки про ниркові хвороби і деякі методи їх лікування зустрічалися ще в староєгипетських папірусах, свої методи лікування пропонували лікарі Стародавньої Індії. Лікування хвороб нирок проводили з використанням трав і відварів. Перші кроки у становленні нефрології як науки відбулися ще на початку XIX століття і були пов’язані з ім’ям англійського лікаря Брайта. В окрему клінічну спеціальність нефрологія виділилася тільки в 60-ті роки ХХ століття.

          Нирки – найпотужніший фільтр. За добу вони прокачують більше двохсот літрів крові. Продукти розпаду, разом з плазмою крові, цей орган відправляє до сечового міхура, тому неважко уявити до чого може призвести його відмова. Не випадково природа «підстрахувала» людину, наділивши її двома нирками: у разі, якщо з ладу вийде одна – її функцію на себе візьме інша. Здавалося б з огляду на те, яку важливу роль виконують нирки у житті людини, вона має піклуватися про них. На практиці, на жаль, нерідко буває навпаки. Ослаблений імунітет, хвороба на ногах, протяги, навіть карієс, який, поряд з інфекціями, підкидає у кров токсини. Все це непомітно підточує здорові нирки, які змушені працювати у посиленому режимі. Навіть найдосконаліша система нирки, при такому навантаженні, ризикує одного разу дати збій. Тому найкраще – вести здоровий спосіб життя.

          Найчастіші симптоми, що свідчать про захворювання нирок – це набряки обличчя, нижніх кінцівок або усього тіла; підвищення артеріального тиску; біль у поперековому відділі спини, порушення сечовипускання; підвищення температури тіла тощо. Не зволікайте з обстеженням – зверніться до сімейного лікаря. У багатьох випадках своєчасна діагностика та адекватне лікування дозволяють попередити хронізацію процесу та звести до мінімуму ускладнення.

          В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 11 нефрологів, із них 4 дитячих. З 2017 функціонує міський центр діалізу та нефрології на базі КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, де працює 7 нефрологів. В КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надають висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу дітям міста Запоріжжя з хворобами нирок та сечовивідної системи 4 дитячих нефролога.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає лікарів-нефрологів і бажає блискучих перемог і успіхів, міцного здоров’я, щастя, душевного затишку, радості, вірних друзів і яскравої веселки емоцій!