ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Запроваджений він рішенням Генеральної Асамблеї ООН в 2007 році з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму, символом якого є блакитний колір.

У світі в цей день підсвічують головні споруди в голубий колір, одягаються в блакитний одяг, щоб наголосити на необхідності бачити та чути особливих людей.

 Аутизм - це розлад мозку, коли окремі його частини не працюють спільно належним чином, що призводить до складнощів у комунікації. Проявляється протягом перших трьох років життя. За статистикою, кожна 68 дитина страждає на аутизм, втім виявлення хвороби у віці до 3-х років дає шанс повністю реалізувати свій потенціал таким дітям. Серед хлопчиків захворювання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж серед дівчаток.

Причини, які сприяють виникненню аутизму: генетичні порушення, порушення харчування й обміну речовин; перенасичення організму важкими металами, нейротоксинами, а також деяким ліками; інтоксикації через нейроінфекції або гельмінтози; анатомічні або функціональні порушення мозкової діяльності; стреси.

Для проведення діагностики необхідно своєчасно звертатися до сімейного лікаря.

Для дітей з аутизмом характерна затримка в розвитку мови або дитина взагалі не починає говорити- не говорить простих слів; не вказує на речі, які хоче отримати, вказівним пальцем; не реагує на своє ім’я, не любить будь-яких дотиків. Характерні повторювані види поведінки, гіперактивність або пасивність, надчутливість або нечутливість до звуків, запахів, смаків; сміх або плач без причини, дивна прихильність до предметів, використання іграшок не за призначенням, невміння і небажання пристосовуватися до змін. Дитина воліє грати на самоті і не вступає в зоровий контакт з іншими людьми У багатьох дітей інтелект нижче норми; підлітки часто страждають від депресії і занепокоєння, особливо ті, у кого інтелект нормальний або вище середнього; у деяких дітей до підліткового віку розвиваються епілептичні напади, істерика, вони не усвідомлюють небезпечність ситуацій. Один із важливих симптомів-втрата будь-якого навику.

 Для лікування аутизму використовується поведінкова, мовна, фізична, медикаментозна терапія. При її ранньому початку більшість дітей з аутизмом вдається навчити спілкуватися з людьми і обслуговувати себе, дитина вчиться соціальним навичкам і комунікації. Необхідно залучати всіх, хто пов’язаний з вихованням дитини (лікарі, друзі, викладачі; організації, що об’єднують людей з подібними проблемами; родини, в яких ростуть діти з аутизмом) і пробувати різні методи, щоб знайти найбільш відповідні. Важлива частина терапії полягає в тому, щоб всі інші члени родини дізналися все необхідне про аутизм і навчилися справлятися з симптомами у дитини. Це знизить рівень стресу у решти членів сім’ї і допоможе дитині.

Департамент охорони здоров'я нагадує: люди з аутизмом - інші, але вони не мають бути чужими. Будьте поряд з цими людьми і пам’ятайте, що кожен із нас неперевершений. Допомагайте дітям з аутизмом відкрити себе світу.