ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

7 квітня 1948 року набрав чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я - цю дату відзначають щорічно як Всесвітній день здоров'я. У статуті ВООЗ право на здоров'я зазначено як невід'ємне основне право будь-якої людини незалежно від раси, релігії чи соціального становища.

          Здоров'я, за визначенням ВООЗ, - це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя. Сьогодні на підставі узагальнення численних досліджень в області епідеміології та етіології більшості захворювань можна стверджувати, що понад 80% можливостей зберегти здоров'я залежить від власної волі і поведінки людини, 15% - від суспільства і навколишнього середовища, і тільки 5% - від лікаря. Тому збереження здоров'я повинно забезпечуватися в першу чергу власними знаннями і зусиллями. Своєчасна профілактика, здоровий спосіб життя, відповідальне ставлення до себе і оточуючих, вибір товарів і послуг, що не завдають шкоди здоров'ю і навколишньому середовищу, все це - необхідні умови збереження здоров'я і довголіття, запобігання захворюванням. Почніть дотримуватися здорового способу життя прямо зараз і докладіть зусиль для поступового прогресу.

Тема дня 2021 року - Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ. Пандемія COVID-19 яскраво показала нам, що світ все ще сповнений нерівності. У багатьох випадках можливість вести здорове життя і доступність якісного медичного обслуговування визначаються тим, де людина народилася, де живе і працює. По всьому світу окремі групи людей не мають освіти, обмежені в можливості працевлаштування, у багатьох немає доступу до комфортного житла, чистої воді і безпечної їжі. Від пандемії і заходів по боротьбі з нею постраждали всі, але більше інших - вразливі верстви населення. ВООЗ закликає владу всього світу упевнитися, що всі громадяни мають рівний доступ до медичного обслуговування, і, найголовніше – мають можливість вести здоровий спосіб життя.

2021 рік проголошено роком медичного і соціального працівника. Таким рішенням ВООЗ закликає віддати належне їх самовідданості в боротьбі з пандемією COVID-19. Говорячи про охорону здоров'я в умовах пандемії, ми найчастіше маємо на увазі таких фахівців, як лікарі, медсестри, акушерки, санітари, фармацевти. Насправді цей список значно ширше - не можна забувати про охорону душевного здоров'я, про психотерапевтів, психологів і психіатрів. Важливий внесок вносять такі фахівці, як радіологи, лаборанти, реабілітологи, доглядальниці і багато інших. В рамках кампанії важливо забезпечити, щоб медичні та соціальні працівники не піддавалися дискримінації через специфіку їх професійної сфери, місця проживання або статі.

Департамент охорони здоров'я Запорізької міської ради вітає з Днем здоров'я і бажає міцного імунітету, життєвої енергії, моральних сил і великого прагнення до своїх мрій. Нехай любов близьких і їх посмішки будуть найефективнішими вітамінами для щастя, нехай здоров'я з кожним днем зміцнюють віра, надія і підтримка друзів!